You are using an outdated browser. Please upgrade your browser to improve your experience.
м. Київ. вул. Бориспільська 7а
Колцентр: +38 044 290 96 99
9:00-18:00
Пн-Пт
Вихідні
Сб-Нд

Aгрошпалери

Aгрошпалери

У садівництві та виноградарстві активно використовуються різні підтримуючі конструкції. Завдання таких конструкцій полягає не тільки в банальній підтримці рослини, а й також у тому, щоб гарантувати нормальний ріст насаджень на ділянці.

Одним з таких матеріалів є агрошпалера. Це садові дріт, що акуратно натягується у вигляді паралельних або перехресних (сітка) струн між попередньо встановленими стовпчиками: використовуються опори з металу, дерева або бетону. Вона виконує функцію надійної опори для різних рослин «виткого типу», що активно ростуть вгору.

У продажу можна зустріти кілька різновидів агрошпалери, яка відрізняється матеріалом, взятим за основу:

 • металеві конструкції, виготовлені зі сталі;

 • пластикові, виготовлені з поліестеру.

 

З точки зору практичності найбільш популярним і затребуваним є саме поліестер. Залежно від певної довжини ряду необхідно підбирати матеріал з урахуванням максимального зусилля на розрив, довжини в бухті і конкретного діаметру.

Висока якість агрошпалери підтверджується міжнародними сертифікатами, а також позитивними результатами численних перевірок. У процесі проведених експериментів матеріал піддавався навантаженям на витривалість для перевірки міцності на розрив.

Сфери застосування агрошпалери

Для приватних домоволодінь представлено ​​пластиковий дріт на шпалери, що є ідеальним рішенням. В складі такого матеріалу немає ніяких металевих елементів, дріт повністю виконаний з поліестеру.

Агрошпалера використовується в сільському господарстві для:

 • винограду;

 • смородини;

 • малини;

 • ожини;

 • помідор;

 • огірків;

 • всіляких декоративних і витких рослин, інших культур, які потребують підпірки.

 

Додатково такі шпалери активно використовують для зміцнення різних огорож, для фіксації сітки рабиці. Міцність агрошпалери зробили її незамінним помічником під час зміцнення інших огороджувальних конструкцій, також матеріал застосовують в якості білизняний мотузки.

Такий дріт служить основою для сіток, які в подальшому будуть використовуватися для вирощування огірків. Виходить розбірна конструкція, яку легко монтувати і демонтувати для подальшого повторного застосування. Матеріал продається на бухті для зручної експлуатації, що виключає подальше розмотування шпалери.

Основні властивості агрошпалери

Шпалерний пластиковий дріт вже протягом довгого часу є замінником колись популярного металевого дроту для винограду. Це пояснюється великим набором переваг матеріалу завдяки застосуванню інноваційних технологій.

Властивості агрошпалери:

 1. Продукція з полімерного матеріалу (поліестеру) в 6 разів легша в порівнянні з металевими конструкціями.

 2. Високі показники гнучкості. За рахунок цього вдається забезпечити просте натягання і виконати оперативну фіксацію до встановлених стовпів.

 3. Довговічність, експлуатаційний термін - складає більше 10 років.

 4. Стійкість до підвищеної вологості, до лугів, кислот і всіляких засобів захисту, що можуть бути використані при обробці рослин.

 5. Збереження початкової ступеня натягу протягом довгого часу, не залежно від сезону. В результаті агрошпалеру не буде потрібно періодично підтягувати, як це доводиться робити з металевим дротом.

 6. Висока стійкість до ультрафіолетового випромінювання. Властивості агрошпалери зберігаються навіть в умовах постійного негативного впливу сонячних променів.

 7. Мінімальний коефіцієнт теплопровідності. Матеріал не перегрівається під відкритим небом, що виключає можливе пошкодження культур в місцях контакту дроту з рослинами.

 

Додаткова перевага матеріалу - швидкий спосіб монтажу, який не вимагає особливих навичок або знань від садівника.

Порівняння металевих і пластикових дротів

 

Параметр 

Металевий дріт 

Агрошпалера з  поліестеру 

Вага бухти

55 кг 

10 кг. 

Пластик набагато легший за металу. 

Експлуатаційний термін 

Не більше 10-15 років

Більше 10 років

Термін служби сталевого дроду зменшується  в рази в результаті виникнення іржі

Корозія 

Піддаєтся, а особливо якщо конструкція розміщена неподалік морського узбережжя.

Не поддается коррозии. Кроме того, пластик практически не разлагается. 

Корозія на ділянках пошкодженнь матеріалу

Виникає іржа  

Не піддається. Пластик однорідний по всьому перерізу, а  тому відрізняється підвищеною стійкістю до негативного впливу корозії. 

Необхідність регулярної підтяжки 

Кілька разів на рік все залежить від сезону.

Не потребує постійної підтяжки зберігаючи початкову ступінь натяжіння. 

Перегрів чи обмерзання 

Метал сильно нагрівається літом і обмерзає в зимовий сезон

Поліестер погано проводить тепло і не обмерзає навіть під час сильного морозу. 

 

Вибір якісної агрошпалери

Якісне моноволокно, виконане з поліестеру, активно використовується в сільськогосподарській сфері та в інших сучасних галузях. Щоб купити агрошпалеру, необхідно звернути увагу на кілька важливих критеріїв:

 

 • Відтінок кольору. За стандартом моноволокно представлено в чорному кольорі. Однак під замовлення кожен покупець зможе придбати продукцію та інших відтінків - зелений, оранжевий чи прозорий.

 • Діаметр. Дріт представлена ​​в різних діаметрах - 1,8 мм, 2,2 мм, 2,6 мм, 3 мм, 4 мм і 5 мм.

 • Оптимальна довжина дроту.

 • Міцність на розрив безпосередньо залежить від діаметру певного діаметру.

 • Компанія виробник.

 

Всі перераховані критерії мають прямий вплив на якість продукції, яку Ви будете використовувати. Тому, приймаючи рішення купити агрошпалеру, необхідно більш детально ознайомитися з основними технічними характеристиками матеріалу.

 

Купити агрошпалеру POLIFORT - надійне моноволокно з поліестеру

Іспанська компанія-виробник пропонує в продаж високоякісну продукцію за доступними цінами - агрошпалери POLIFORT. Така продукція виробляється із застосуванням первинної сировини. В результаті вдалося досягти високих показників і повної відповідності заданим параметрам.

Матеріал є чудовою альтернативою сталевому дроту під час створення тепличних конструкцій, огороджень і вітрозахисних будівель, а також всіляких конструкцій, що застосовуються в аквакультурі. Застосування агрошпалери в декоративному садівництві спрощує процес догляду за окремими кущами та деревами.

 

Особливості дроту від POLIFORT:

 

 • Наявність гарантії на УФ-стабілізатор - 4 роки.

 • Висока міцність на розрив, що робить матеріал досить зручним у застосуванні, незалежно від експлуатаційних умов.

 • Матеріал не проводить електрику, а тому вважається безпечним.

 • Низькі показники еластичності виключають можливе розтягування агрошпалери під час сильного натягу. Тому матеріал можна використовувати повторно.

 

Крім того, представлена ​​продукція є екологічно нешкідливою і не представляє небезпеки для рослин, плодів. Це заслуга застосування екологічно чистої первинної сировини.

Агрошпалера для тепличних конструкцій

Агрошпалера для винограду та інших культур активно використовується також і в тепличних конструкціях, парниках. У таких будівлях зберігаються відносно високі показники вологості разом з підвищеною температурою, а тому важливо використовувати матеріал, що не здатний іржавіти. Агрошпалера відмінно підходить на цю роль, адже вона може експлуатуватися при температурі від -35 до +70 градусів.

 

Пластиковий шпалерний дріт застосовується не тільки для теплиць, а й також для вітрозахисних систем, систем Антиград. В результаті вдається спорудити надійну і міцну конструкцію, яка впорається з різними погодними умовами.

Використання агрошпалери в сільському господарстві

Від правильного застосування даного матеріалу в подальшому буде залежати якість споруди або конструкції. Щоб купити агрошпалеру, необхідно спочатку врахувати особливості її подальшої експлуатації. Це допоможе визначитися з конкретними розмірами, кольорового відтінку і іншими важливими характеристиками.

Як правильно натягувати матеріал

Застосування агрошпалери має на увазі дотримання деяких простих правил:

 • Дріт витягуються на 1%. Якщо довжина ряду становить 100 м, тоді буде потрібно натягнути агрошпалеру на 1 м.

 • Полегшити процес натяжки допоможе лебідка. Завдяки особливій еластичності дріт вимагає одного підтягування через рік експлуатації. Після цього матеріал практично не потребує повторного перетягування.

 

В результаті майбутнього навантаження матеріал досить добре пружинить, а при знятті навантаження не втрачає початкового натягу. Відсутність провисання в деяких ділянках виключає можливе пошкодження рослин.

Кріплення дроту з поліестеру

Застосування агрошпалери має на увазі її обов'язкову фіксацію до крайніх стовпчиків із застосуванням спеціальних замків або інших вже перевірених альтернативних кріплень. До проміжних стовпів матеріал кріпиться за допомогою кілець або відповідних пластикових фіксаторів.

 

Використовуючи спеціальні замки або затискачі для тросів, садівник спрощує собі процес монтажу і подальшу процедуру можливого підтягування матеріалу. У деяких випадках доцільно скористатися більш простим і дешевим способом - зав'язувати дріт у вузли. Адже матеріал досить міцний і не рветься при механічних пошкодженнях та сильних навантаженнях.

Правильна фіксація агрошпалери до стовпів: докладна інструкція

Надійність конструкції багато в чому залежить від правильної фіксації агрошпалери. Якщо садівник або дачник виконав всі необхідні вимоги, матеріал дійсно буде щільно закріплений між стовпами. Тому ніякі погодні умови не дозволяють порушити створену конструкцію.

Фіксація здійснюється в кілька етапів:

 1. На першому етапі буде потрібно три рази обернути дріт навколо стовпчика. Для зав'язування вузла потрібно залишити близько 50 см.

 2. Вільний кінець агрошпалери потрібно обкрутити три рази навколо несучого дроту у напрямку від стовпа. Цей кінець потрібно ретельно зафіксувати рукою.

 3. Утримуючи кінець руками, необхідно закрутити вільний кінець матеріалу в зворотній бік — до стовпа. Вільний кінець потрібно акуратно завести під витки дроту, що утворилися на стовпі.

 4. Кінець агрошпалери необхідно кілька разів протягнути під витками на стовпі.

 

Це один з найпростіших і практичних способів правильної фіксації пластикової дроту. На цьому перший етап кріплення матеріалу закінчено. На другому етапі буде потрібно виконати натяг дроту і її прив'язування до наступного стовпа.

Процедура натягу дроту без використання замків

Якщо немає необхідності в застосуванні спеціальних замків, тоді необхідно скористатися не менш популярним способом — натяг за допомогою поліспаста (лебідки) і вузлів.

Цей процес також розділений на кілька кроків для зручності садівника:

 1. В першу чергу знадобитися відрегулювати відстань між блоками лебідки. Таке відстань повинна повністю відповідати розрахунковій довжині натягу агрошпалери - 1% від загальної довжини.

 2. Кінець матеріалу буде потрібно надійно зафіксувати в кабельному затискачі на кінці лебідки.

 3. Використовуючи лебідку, акуратно натягуємо дріт, не забуваючи уважно стежити за натягом. Це можна зробити за допомогою вимірювання відстані між блоками лебідки.

 4. Коли буде отримано необхідне натягнення матеріалу, потрібно закріпити лебідку і виконати процедуру зав'язування вузла на другому стовпі, як було зазначено вище.

 

Коли на стовпі був виконаний другий вузол, необхідно зняти з блокування лебідку, звільняючи дріт з кабельного затискача. Дотримуючись покрокового виконання всієї процедури, вдається з легкістю організувати якісне натяг матеріалу.

Зв'язуємо пошкоджену ділянку агрошпалери

Під час обрізки пагонів винограду садівники можуть ненавмисно обрізати агрошпалеру, яку не видно за листям. Однак відновити пошкоджену ділянку можна, якщо скористатися лебідкою і іншим відрізком дроту однакового діаметру. З урахуванням певної довжини всієї лінії може знадобитися один або декілька вузлів.

Ще один перевірений варіант - на місці пошкодження встановити спеціальний замок.

 

Використовуючи лебідку, відновлення пошкодженої ділянки виглядає наступним чином:

 1. Кінці матеріалу надійно фіксують в кабельних затискачах лебідки. Для подальшого зв'язування вузлом потрібно залишити близько 20 см з кожного боку агрошпалери (довжину відміряють від кабельного затиску). Натяг дроту також здійснюється із застосуванням лебідки.

 2. Перший дріт потрібно кілька разів обмотати навколо другого. На другому дроті залишаємо близько 20 см, що будуть потрібні для зав'язування другій частині вузла.

 3. Необхідно провести обмотку другим кінцем агрошпалери навколо першого.

 4. Щільно затягуємо вузол, застосовуючи силу. Не варто турбуватися, матеріал не порветься.

 5. По завершенню всієї процедури акуратно знімають лебідку і від'єднайте кабельні затискачі. Перевіряють вузол на міцність.

 

Отриманий вузол називається «зміїним» або «кровним». Його доцільно використовувати тільки в тому випадку, якщо є необхідність зв'язати дріт однакового діаметра. В результаті такої вузол з легкістю впоратися з 90% навантажень, які витримує неушкоджена агрошпалера.

 

Таким чином, процес зв'язування пошкодженої ділянки вважається завершеним.

Якщо мова йде про сильно пошкоджену частину агрошплери або зовсім про втрату певного шматка, необхідно скористатися додатковим - ремонтним шматком матеріалу. Його вставляють в ділянку ушкодження конструкції. Однак варто врахувати, що процес натягування потрібно виконати тільки один раз - під час зав'язування другого вузла. Зав'язування першого вузла відбувається без обов'язкового використання лебідки.

 

В результаті вдається усунути навіть найскладніші ушкодження, відновлюючи цілісність всієї конструкції. Це ще одна незаперечна перевага пластикової дроту - можливість швидкого відновлення.

Агрошпалера в Україні: популярні питання при купівлі та експлуатації матеріалу

 1. Чи зможе витримати агрошпалера негативні температури і УФ-промені?

Зможе. Поліестер вважається одним з найміцніших і стійких видів пластику, який відмінно справляється з різкими температурними перепадами. Адже саме цей матеріал використовується в процесі виробництва пляшок для різних напоїв.

 1. У разі заміни сталевого дроту на пластиковий, чи буде потрібно додавати стовпчики?

Останнім часом агрошпалера в Україні користується особливим попитом серед фермерів, дачників і садівників, які масово застосовують даний матеріал замість сталевого дроту. Однак додавати стовпи не буде потрібно. Поліестерова дріт відрізняється меншим коефіцієнтом розтягування, але по своїй міцності нічим не поступається сталевим конструкціям. Тому дачники можуть виконувати фіксацію агрошпалери на вже існуючих стовпчиках.

 1. Чи зможе пластик перетертися об металевий або бетонний стовп?

Щоб цього не сталося, необхідно скористатися спеціальними гачками, які виконують функцію надійного кріплення. Вони допомагають розділити поверхні, виключаючи можливий процес тертя матеріалу об шорстку поверхню стовпа або іншої опори.

 

Поліестерова мононитка - альтернатива сталевій проволці

З огляду на величезну кількість переваг, агрошпалера в Україні активно використовується в сфері сільського господарства, в будівельній сфері, а також в інших областях. Її характеристики і властивості дозволяють називати цей матеріал універсальним, що робить його ще більш затребуваним.

Виноградники, тепличні господарства, городи і сади - це далеко не повний список того, де можна використовувати агрошпалеру. Вона є незамінним елементом в конструкціях під час створення різних огорож, в хмелярстві, при організації споруд для затінення ділянок або захисту від граду.

 

Агрошпалери в Україні доступні в різних розмірах і колірних відтінках. Садівники можуть підібрати матеріал зеленого, прозорого або чорного кольору, який ідеально зливається з опорами і різними насадженнями. Також, можливий варіант виконання дроту в яскравих відтінках - помаранчевий колір. Це особливо важливо під час обв'язування винограду, коли дачнику важливо бачити агрошпалеру між гронами і густими листям, щоб випадково не розрізати матеріал секатором.