You are using an outdated browser. Please upgrade your browser to improve your experience.
м. Київ. вул. Бориспільська 7а
Колцентр: +38 044 290 96 99
9:00-18:00
Пн-Пт
Вихідні
Сб-Нд

Агротканина

Агротканина

Мульчування - це популярна технологічна процедура, яка активно використовується в сфері садівництва та овочівництва. Таке рішення покликане зменшити трудомісткість і збільшити врожайність за рахунок виключення міжрядної прополки, постійного розпушування землі і зменшення кількості поливів грядок.

Фермери і городники використовують різні поверхневі покриття в якості матеріалів для мульчування це: спеціальна плівка, чорне або чорно-біле агроволокно. Однак найбільшим споживчим попитом користується саме агротканина.

Що являє собою сучасна агротканина

Агротканина для застилання — це тканий матеріал, який має високі показники щільності і пористу структуру. В процесі виробництва були використані високоякісні поліпропіленові волокна фарбовані в певний колір. Додатково виробники використовують відповідні стабілізатори, функція яких полягає в тому, щоб запобігти негативному впливу ультрафіолетових променів на поверхню матеріалу.

Основна функція агротканини базується на захисті грядок від зростання бур'янів. Це значно спрощує процедуру догляду за територією, що особливо важливо для фермерів, які мають величезні сільськогосподарські угіддя.

Характеристики агротканини AGROJUTEX

Агротканина AGROJUTEX від чеської компанії-виробника JUTA - тканий матеріал, виготовлений з екологічно чистої сировини першого сорту. На вибір покупцям запропоновано різні варіанти агротканини, що може використовуватися для різних культур.

Основні технічні особливості:

Країна виробництва матеріалу

Чехія

Варіанти кольорів

Чорний і білий, Під замовлення виробник пропонує коричневі і зелені варіанти

Щільність матеріалу

Стандартно 100 г/м2 Під замовлення доступні варіанти 90 130 г/м2

Ширина і довжина рулона

1,05х100; 1,65х100; 2,1х100; 3,3х100; 4,2х100; 5,25х100 м

УФ - стабілізація

6 років

Різні показники щільності допоможуть кожному фермеру або дачнику підібрати покриття для застилання під певні городні культури, з огляду на сезон і конкретний регіон в цілому. Від правильного вибору тканини в подальшому буде залежати запланований результат.

Застосування агротканини білого кольору

Агротканина білого кольору активно використовується для мульчування грунту в садах і тепличних спорудах, а також для відбивання світла від плодів. В результаті плоди різних рослин набагато швидше дозрівають і мають більш насичений, природний колір.

Особливості застосування матеріалу білого кольору:

  • Така агротканина використовується в процесі вирощування різноманітних рослин методом гідропоніки. Для світловідбиваючого ефекту матеріал застосовують в парниках і теплицях.

  • Теплиці, вкриті прозорою плівкою, де попередньо було укладено біле агрополотно, наповнені необхідною кількістю денного світла.

Останнім часом такий тип матеріалу знайшов своє застосування в садівництві, коли необхідно вирощувати всілякі квіти. Таким чином, квіти отримують оптимальну кількість сонячного світла, але при цьому не в'януть під впливом УФ-променів, що буквально спалюють їх листя.

Застосування агротканини чорного кольору

Чорна агротканина для мульчування знайшла своє застосування в таких популярних сферах, як рослинництво, садівництво та вирощування різних культур під відкритим небом або в теплиці.

Найчастіше таке покриття використовується для:

  • Якісного мульчування землі.

  • Вирощування полуниці. Матеріал акуратно застеляють між рядами полуниці, лохини та інших ягідних культур, що вважаються багаторічними.

  • Агротканину застосовують в ландшафтному дизайні під час створення клумб, рокаріїв і альпінаріїв. Застосовують при висаджування туй та інших декоративних хвойних дерев.

  • В розсадниках і садових центрах таке покриття застосовують для захисту від можливого проростання коренів деяких рослин в землю крізь дренажні отвори в горщиках.

Завдяки широкому спектру властивостей і характеристик матеріалу, агротканина застосовується для вирішення різних проблем у сільськогосподарській сфері.

Застосування різнокольорових видів агротканини

Приймаючи рішення замовити і купити агротканину коричневого або зеленого кольору, важливо врахувати особливості її застосування. Цей матеріал користується меншою популярністю в порівнянні з продукцією білого і чорного кольору. Найчастіше різнокольорові покриття для застилання використовують в південній частині країни. Це пояснюється тим, що зелена або коричнева агротканина менше нагрівається під впливом сонячних променів в порівнянні з чорним матеріалом. Таким чином, вдається захистити рослини від можливого перегріву і підвищених температурних показників.

Властивості агротканини

Спеціальна агротканина від бур'янів в кілька разів міцніша в порівнянні з нетканим  матеріалом для мульчування  — агроволокном чорного кольору. В процесі застилання  міжрядних ділянок по такому покриттю можна сміливо ходити, перетягувати горщики з квітами і іншими видами рослин, будучи спокійним за можливе пошкодження полотна.

Покривний матеріал характеризується наступними важливими властивостями:

  • надійний захист від дикої трави;

  • полотно відмінно пропускає вологу та необхідну кількість свіжого повітря;

  • виключає зайве випаровування вологи, яка знаходиться в грунті;

  • сприяє поліпшенню і збереженню оптимального температурного режиму грунту;

  • оберігає висаджені культури від негативного впливу різких перепадів температури;

  • запобігає утворенню цвілі і гниття;

  • зменшує гостру необхідність в застосуванні спеціальних пестицидів для грунту;

  • дозволяє фермерам з легкістю видаляти опале листя та інше сміття що зібралася на поверхні сміття;

  • зберігає плоди в чистоті, адже під час поливу частинки землі чи розпилювати на сусідні рослини.

Крім всіх перерахованих вище особливостей, агротканина в Україні користується особливою популярністю за рахунок стійкості від ультрафіолетового випромінювання. Вона стійка до механічного впливу (стійкість на розрив), до біологічної корозії і негативного впливу різноманітних хімічних речовин.

Поверхневе покриття не гниє при постійному контакті з вологим середовищем, а при нагріванні під впливом сонячних променів матеріал не виділяє токсичні компоненти. Таким чином, агротканина для застилання вважається екологічно чистим і безпечним матеріалом високої якості.

При дотриманні основних рекомендацій правильної експлуатації така тканина прослужить як мінімум 5 сезонів. Це особливо актуально для фермерів і дачників, які займаються вирощуванням багаторічних декоративних культур, всіляких чагарників або фруктових дерев.

Після кожного застосування матеріал акуратно складають або скручують в рулон. Зберігати потрібно в сухому приміщенні, куди не проникають сонячні промені. В результаті фермери зможуть вибрати і купити агротканину відразу на кілька сезонів, заощадивши власні кошти на закупівлю великої кількості різних мульчуючих матеріалів.

Процес укладання агротканини

Перед тим, як почати укладання матеріалу, необхідно детально розпланувати майбутню схему висадки рослин. Далі, потрібно спроектувати крапельну систему поливу. Адже така система (крапельного поливу) буде розташована під або над поверхневим покриттям, а отвори обов'язково повинні бути розташовані біля коренів висаджених культур. В результаті рослини не будуть відчувати нестачу вологи.

Розстеляти мульчують матеріал необхідно на заздалегідь підготовлену територію, яка була очищена від сміття, бур'янів. Процес укладання виглядає наступним чином:

  1. Агротканина вистилають на пласку поверхню грунту або на сформовану грядку будь-якою стороною.

  2. Наявність спеціального маркування в смужку спрощує укладання для початківців городників і фермерів. Надалі це сприяє рівномірному розподілу саджанців по всій площі ділянки.

  3. Відрізати потрібну кількість агротканини або робити хрестоподібні надрізи всередині матеріалу найкраще гарячими ножицями або гарячим різаком. В результаті краї матеріалу не будуть розпускатися в ході подальшої експлуатації.

Дотримуючись всіх рекомендації, вдасться грамотно висадити саджанці, які в найкоротші терміни подарують перші плоди.

Процес фіксації агротканини

По завершенню процедури укладання поверхневе покриття можна доповнити шаром органічної мульчі. Найчастіше дачники використовують солому, тирсу або навіть кору з деяких дерев. Такі матеріали виконують декоративну функцію, а також захищають мульчувальне полотно від негативного впливу УФ-променів.

Кінці матеріалу рекомендується зафіксувати на поверхні грунту. Для цього використовують спеціальні пластикові кілочки або відповідне кріплення для агрополотна. Такі кілочки не іржавіють під впливом вологи, а тому ніяким чином не вплинуть на якість тканини або кореневу систему висаджених рослин.

Ще один можливий варіант - краю агротканини можна зафіксувати за допомогою цегли або акуратно присипати землею. Таким чином, навіть сильні пориви вітру не зможуть порушити створену конструкцію.<

Виробник спочатку розмітив полотно на рівні квадрати розміром 15х15 см, що спрощує процес висадки рослин. Слідуючи таким простим рекомендаціям, садівники, фермери і городники зможуть вирощувати всілякі культури в теплиці або під відкритим небом.

Купити агротканину: для яких культур

Представлений матеріал можна віднести до універсальних полотен для покриття, які активно використовуються для різних рослин.

Серед найбільш популярних культур відзначають:

  • Суниця і полуниця.

  • Різні види розсади - огірки і помідори, баклажани і капуста.

  • Фруктові і декоративні дерева - найчастіше використовують виключно для мульчування грунту.

  • Для інших видів рослин, які необхідно захистити від пересихання грунту, розростання бур'янів, освіти твердої кірки на поверхні грунту та інше.

Купити агротканину необхідно для городів, розташованих в південних регіонах, де відзначають сильну спеку і високі температурні показники. Особливо це актуально для власників великих городів, які немає можливості регулярно поливати і очищати від трави. Таким чином, після першого поливу волога надійно зберігається всередині грунту на протязі довгого часу. Цього буде достатньо для підживлення кореневої системи культур до наступного поливу.

При цьому дощова вода відмінно просочується крізь полотно. Тому поливати рослини можна під кущ або використовувати метод розбризкування.

Агротканина від бур'янів AGROJUTEX - найкраще рішення для Вашої ділянки

Такий матеріал відноситься до категорії найбільш ефективних різновидів полотен, що широко використовуються в сфері сільського господарства та на присадибних ділянках з метою збільшення майбутнього врожаю. Покривний матеріал AGROJUTEX виконаний з екологічно чистого поліпропілену.

Характерні переваги агротканини:

  1. Висока пропускна здатність, що виключає пересихання грунту. У суху погоду всі укриті грядки будуть зберігати вологу, що залишилася після поливу. Під час сильних дощів зайва волога моментально буде випаровуватися за рахунок «дихаючих» властивостей застілочного полотна.

  2. Рівномірна циркуляція повітряних мас. У порівнянні з поліетиленовим матеріалом агротканина не допускає утворення конденсату і застою повітря, що призводить до утворення цвілі. В результаті під тканиною формується сприятливий мікроклімат для інтенсивного розвитку кореневої системи різноманітних культур.

  3. Високі показники стійкості до температури нижче нуля. Якщо дачники вирішили використовувати матеріал на відкритому повітрі, тоді здійснювати висадку насіння можна навіть ранньою весною. Полотно надійно оберігає ще молоді рослини або насіння від заморозків.

  4. Зручність у застосуванні. Різні показники щільності, відтінки кольору і розміри дозволяють фермерам вибирати найбільш підходящі рішення для теплиць і присадибних грядок на великих територіях. Матеріал досить легкий і не може механічно пошкодити рослини. Це особливо важливо в разі захисту невеликих культур з крихкими листям і стеблами.

Чеський виробник JUTA використовує інноваційні та перевірені методи розробки легкого тканого матеріалу, наділеного такими позитивними властивостями.

Агротканина в Україні: застосування матеріалу для фермерських господарств

Тривалий експлуатаційний термін і чудові характеристики матеріалу зробили його незамінним під час висадки різних рослин на величезних сільськогосподарських угіддях. Одноразова викладка полотна зменшує необхідність обприскування культур гербіцидами. Таким чином, вдається знизити фінансові витрати на догляд за городом, а також заощадити час на постійний догляд за розсадою. Екологічно чиста продукція, зібрана з грядки, користується великим споживчим попитом на українських ринках.

Як вибрати агротканину

Вибираючи поверхневе покриття для ґрунту, спочатку потрібно визначити площу плантації, яку необхідно буде застелити агротканиною. З урахуванням отриманих параметрів потрібно підібрати довжину, ширину майбутнього матеріалу.

Агротканина в Україні представлена ​​різними популярними брендами, як вітчизняними, так і зарубіжними. Однак продукція від чеського концерну JUTA користується найбільшим споживчим попитом завдяки високій якості і наявності відповідних сертифікатів.

На поверхні такого матеріалу відсутні затяжки і інші дефекти, які в подальшому ускладнюють процес експлуатації полотна. В іншому випадку там де є дефекти  тканина буде швидко зношуватися, що призведе до втрати основних характеристик покриття.

Способи експлуатації

Щільну агротканина в Україні застосовують для захисту різних видів культур. Під час висадки певних рослин такий матеріал виконує конкретні функції з урахуванням умов вирощування таких культур:

  • Полуниця. Агротканину розстеляють по всій поверхні плантації і проробляють отвори однакового розміру під кожен кущ. В результаті полуниця буде захищена від комах-шкідників, від гнилі та зростання бур'янів.

  • Огірки, перці і томати. Ці культури часто можна зустріти в теплицях. За допомогою агротканини акуратно застеляють ділянки між грядками вже посаджених кущів. Потім, між грядками (по поверхні матеріалу) можна ходити, поливати рослини і проводити збір врожаю, не турбуючись за можливе пошкодження настилу.

  • Кущі. Агротканину ретельно вистилають окремо біля кожного куща: потрібно, щоб від початку куща матеріал покривав площу близько 2 м в кожну зі сторін. Поліпропіленовий матеріал надійно оберігає кореневу систему чагарників від можливого пересихання. Необхідне зволоження виключає рясне осипання ягід, які стають досить великими.

  • Плодово-ягідні і декоративні дерева. Якщо дерева посаджені рядами, тоді покриття потрібно укладати на всю грунт під деревами. Якщо мова йде про захист грунту під конкретним насадженням, тоді агротканину встеляють таким чином, щоб захистити кореневу систему - 2 м в кожен бік від стовбура дерева.

  • Квіти. Агротканину застосовують в умовах створення квіткових композицій, клумб. Якщо акуратно укласти матеріал між рядами квітів, клумба буде мати доглянутий зовнішній вигляд, а регулярна прополка квітника не знадобитися. Таким чином, вдасться вберегти рослини від випадкового висмикування разом з бур'янами.

Знаючи про основні достоїнства і характеристиках покриття для застилання грунту, можна з легкістю підібрати даний матеріал для захисту рослин на своїй ділянці.

Теплична конструкція з агротканини

Полотно може витримувати сильні пориви вітру до 20 м / с, град, дощ і іншу негоду. Усередині такої конструкції зберігається оптимальний мікроклімат для розвитку кореневої системи, росту зеленого листя і швидкого дозрівання плодів.

Крім того, буде забезпечена якісна циркуляція — це головна особливість поліпропіленового матеріалу. Поліетиленові плівки набагато гірше пропускають свіже повітря, що стає причиною утворення цвілі і появи гнилі. Тому часто доводиться знімати плівку, щоб провітрити теплицю. Такі процедури займають занадто багато сил і часу і неефективні в разі великої кількості тепличних конструкцій.

Коли можна здійснювати висадку рослин в теплиці

Час висадки рослин в теплиці і застосування агротканини залежить від кількох важливих факторів:

  • Кліматична зона, в якій знаходиться територія.

  • Тип певних рослини і стадії їх дозрівання.

  • Різновид тепличної конструкції (матеріали, з яких вона побудована, форма, габарити).

На півдні нашої країни висадку культур в теплиці можна починати після сходу снігових покривів і наявності стабільно-теплої погоди.

Для висадки трав'янистих культур відмінно підходить кінець березня - початок квітня. На початку травня можна висаджувати бобові, буряк, редис.

Також, в південних областях в травні настає сприятливий період для вирощування огірків: насіння накривають агротканиною, під якою огірки досить швидко приймаються. В інших областях рекомендується почекати, коли земля прогріється до + 10-15 градусів. Тільки після цього можна проводити висадку культур в теплицю.

Якщо в теплиці додатково використовується підігрів, тоді геосинтетечні покриття можна застосовувати протягом усього року. Матеріал буде підтримувати оптимальний температурний режим всередині тепличної конструкції, незалежно від погодних умов на вулиці.

Збір урожаю

Якщо фермери використовували матеріал в якості захисту рослин від заморозків, тоді в разі потепління поверхневе покриття можна сміливо прибирати. Однак досвідчені городники дотримуються думки, що агротканина найкраще залишити до того моменту, як плоди повністю не дозріють. Адже такий матеріал оберігає культури не тільки від холоду, але і також від посухи, сонячних променів, бур'янів та комах. Тому чорну агротканина часто залишають до збору врожаю.

Кущі, які були накриті білою агротканини, рекомендується підгортати при паростках 15-20 см. Якщо літо досить посушливе, тоді культури потрібно поливати один раз в тиждень. В результаті до моменту цвітіння виходить близько 4-5 полівок - цього цілком достатньо для отримання рослиною необхідної кількості вологи. Підгортати найкраще після того, як пройшов дощ або вже після поливання.

При поливанні можна вносити додаткові добрива. Перший раз це буде потрібно зробити після декількох тижнів з моменту посадки культури. Повторне удобрення здійснюється перед бутонизацией.

Агротканина для полуниці

Мульчувати полуниці можна різними методами, але найефективнішим вважається застосування агротканини.

Процес мульчування виглядає наступним чином:

  1. Перед початком посадки кущів полуниці потрібно визначитися з відповідною ділянкою.

  2. Територію потрібно перекопати і накрити агротканиною, щоб між стиками не було видно голої землі.

  3. Дачники роблять хрестоподібні надрізи, в такі отвори висаджують молоді кущі.

  4. Відстань між рядами залежить від багатьох факторів, а тому розраховується індивідуально.

У процесі створення ділянки з висадженою полуницею важливо пам'ятати: потрібно організувати зручний доступ до кущів для збору ягід та подальшого крапельного поливу рослин. По завершенню висадки полуниці кожну лунку потрібно обов'язково полити. Таким чином, коренева система отримує необхідну кількість вологи, а агротканина зберігає цю вологу протягом довгого часу.

Грунт навіть під таким матеріалом отримує необхідну кількість поживних елементів, тому що поверхневе покриття пропускає повітря і воду. Після дощу агротканина відмінно вбирає вологу і потім ще протягом 3-5 днів поступово її віддає кореневій системі рослин.

Для полуниці найчастіше використовують чорну агротканину з високими показниками щільності. За рахунок цього ягоди починають дозрівати набагато швидше. При цьому плоди сухі і чисті, так як не торкаються землі. Крім того, матеріал захищає полуницю від слимаків та інших шкідників, які люблять поїдати достигли плоди. Тому Ви зможете зібрати якісний урожай без укусів і візуальних пошкоджень.

Під час збору врожаю по поверхні матеріалу легко ходити, адже навіть після поливу або сильного дощу ноги залишаються сухими і чистими. Збирати ягоди досить просто: вони мають товарний вигляд і не потребують того, щоб їх очищати від землі..

Агротканина для кущів і винограду

Виноград і більшість кущів відносяться до категорії багаторічних рослин, життєвий цикл яких набагато більше 3-5 років міцності агроволокна. Тому застосування агротканини є єдиним правильним рішенням. Крім того, біля плодових кущів дачники постійно ходять, щоб поливати і доглядати за рослинами, а агротканина відмінно справляється з навантаженнями, які не деформуючись.

Вартість такого поверхневого матеріалу неодмінно окупиться, так як мульчування здійснюється один раз. Тому протягом 5, 7 чи навіть 10 років навколо винограду ніякі бур'яни не будуть рости. Різниця в часі експлуатації зумовлена ​​ступенем щільності і якістю матеріалу.

У процесі використання агротканини важливо враховувати деякі нюанси. Під час висадки молодих чагарників слід виконати такі етапи:

  • полити ділянку водою;

  • розстелити поверхневе покриття;

  • закріпити або зафіксувати його по краях;

  • вирізати отвори під саджанці і висадити культуру.

Під вже посаджені рослини:

  • очищаємо ділянку від сміття і бур'янів;

  • застеляємо агротканину між рядами чагарників.

Для фіксації використовуємо більш важкі матеріали, які можуть перебувати на території: важкі дошки, камені, цегла.

Експлуатаційні властивості захисного матеріалу

Сучасне поверхневе покриття для різних рослин має спеціальне захисне напилення - просочення з УФ-стабілізатором. Таким чином, матеріал на протязі довгого часу не втрачає насичений відтінок і не руйнується під впливом сонячних променів.

Полімерні волокна, що були використані в процесі виробництва, нейтральні і стійкі до хімічних реагентів. Крім того, агротканина не забруднює навколишнє середовище, що робить її досить затребуваною в сільськогосподарській сфері. У захисному покритті не розвиваються мікроорганізми, які можуть завдати шкоди кореневій системі будь-якої з культур.

Агротканина білого кольору відмінно оберігає насадження від комах і птахів, які можуть пошкодити вже достигли плоди. Чорний матеріал знайшов своє застосування в процесі мульчування грунту. Менш щільні різновиди агротканини активно застосовують для тепличних конструкцій, а більш щільний матеріал захищає рослини, які дозрівають під відкритим небом.

Тривала експлуатація і простий спосіб догляду за поверхневим покриттям дозволяє використовувати агротканину для різних культур.

Купівля агротканини

Популярність такого матеріалу обумовлена ​​не тільки експлуатаційними характеристиками, але і також можливістю використовувати агротканина повторно. Доведено на практиці, що поверхневе покриття можна використовувати протягом 5-7 сезонів. Після застосування матеріал потрібно висушити на сонці і згорнути в рулон.

При покупці кожен покупець зможе проконсультуватися зі спеціалістом, який допоможе зробити правильний вибір з урахуванням основних нюансів подальшої експлуатації агротканини на ділянці.