Для більшості фермерів мульчування різноманітних культур уже давно стало звичною роботою. Незважаючи на те, що така плівка використовується відносно недавно в сфері сільського господарства, цей матеріал успішно займає лідируючі позиції серед величезної кількості інших виробів для мульчування.
Плівка для мульчування ‒ це спеціальна плівка, що виконує захисну функцію для рослин, оберігаючи їх від бур’янів і різких температурних перепадів. В результаті вдається захистити урожай від різних комах-шкідників, зберегти тепло і таким чином покращити склад ґрунту на конкретній ділянці.
Раніше для поверхневого покриття ґрунту фермерам доводилося використовувати скошену траву, попіл, кору дерев чи суху солому. Але сучасні плівки для мульчування дозволили фермерам переглянути процес мульчування, використовуючи сучасні і перевірені методи.
Різновиди плівки для мульчування
Одним із найбільш поширених різновидів мульчуючого матеріалу являється суцільна плівка, виконана із поліетиленового матеріалу з численними отворами. Частіше за все мульчуючі плівки можна побачити на грядках, де росте полуниця, суниця, різні овочеві культури. Накривати грядки необхідно в міжсезоння.
Мульчуюча плівка для полуниці та інших городних культур класифікується наступним чином:
● Показники товщини. Для захисту ґрунту задіюють в роботу стандартну плівку товщиною від 25 мкрн і більше. Деякі фермери використовують більш тонкі матеріали. Однак такі плівки не витримують більше 1 сезону. Якщо необхідно підібрати надійний і якісний матеріал, який прослужить декілька сезонів, тоді рекомендується купити плівку для мульчування товщиною від 25 до 30 мкрн.
●Відтінок кольору. Основний колір мульчуючої плівки чорний, також є і інші кольорові рішення: чорно-біла, чорно-срібляста.
Ділянки, які знаходяться в помірному кліматичному поясі, прийнято накривати поверхневим покриттям чорного кольору: в результаті не буде рости бур’ян і чудово збережеться тепло. Для областей зі спекотним кліматом використовують мульчуючу плівку чорно-білого і чорно-срібного кольору. Також кольорове рішення допомагає фермерам дезорієнтувати шкідників, виключаючи можливість їх активного розмноження на рослині.
Висаджуємо полуницю під плівкою
В цьому випадку фермер зможе отримати наступні переваги:
● Захистити плоди від загнивання та плісняви.
● Пришвидшити процес прогрівання ґрунту, що в свою чергу прискорить процес дозрівання полуниці.
● Можливість підтримувати оптимальний температурний режим для рослин.
● Опираючись на численні відгуки, мульчуючи плівка для полуниці сприяє росту рослин, запобігаючи росту та розмноженню бур’янів.
Краї матеріалу необхідно акуратно зафіксувати в ріллі глибиною від 10 см, що розташована по всій довжині грядки. Висаджувати полуницю краще за все восени, після попереднього внесення добрив по всій території.
Полімерну плівку рекомендується використовувати на підготовлених рівних грядках. При покритті матеріалом непідготовленого ґрунту, краплини води будуть збиратися в заглибленнях, що призведе до підгнивання окремих кущів. При цьому інші рослини можуть відчути недостатню кількість вологи. Тому матеріалом покривають виключно рівні і високі грядки, ретельно натягуючи плівку, щоб не допустити можливості її просідання.
Мульчування лохини плівкою
Головна задача мульчі полягає в захисті і підживлюванні грибка, який знаходиться на коріннях лохини, оберігаючи ягоди від перегрівання чи переохолодження. Таким чином, вдається підтримувати необхідне кисле середовище.
При цьому важливо дотримуватися відстані між рядами кущів близько 3 м. На третій-четвертий рік гілля уже виросте 1,5 м в діаметрі і може з’єднатися. Використання спеціальних мульчуючих плівок характерно для висаджування лохини на відкритих територіях чи в теплицях. Такі плівки попереджують ріст бур’янів і дозволяють зберегти необхідну вологу всередині ґрунту, що виключає необхідність частого поливу ягід.
Мульчування томатів плівкою
Використання мульчуючої плівки для томатів актуально в процесі вирощування даних плодів в тепличних умовах. Адже цей матеріал призначений для зменшення шкідливої кількості вологи і оздоровлення мікроклімату в теплиці. Як результат: помідори практично ніколи не хворіють фітофторою та іншими хворобами, не піддаються процесу гниття.
Однак, перед тим як вкривати рослини плівкою, необхідно потурбуватися про використання різноманітних добрив, які не зможуть «просочитися» крізь щільний матеріал.
В процесі вирощування якісних томатів потрібно приділити особливу увагу вибору плівки за кольором. Наприклад, прозора мульчуюча плівка не підходить, адже через даний матеріал проникає багато сонячного світла. Цього буде достатньо для розростання бур’янів. Тому досвідчені фермери віддають перевагу виробам чорно-білого чи чорно-сріблястих кольорів. Плівка конденсує вологу, «скидаючи» її назад в землю, а це сприяє активному росту культури і її родючості, а білий колір мульчі відбиває сонячне світло, що сприяє більш ранньому дозріванню і насиченому кольору плодів.
В умовах сильної спеки матеріал чорного кольору недоцільно присипати соломою та іншими захисними засобами задля уникнення перегрівання поверхні землі. Однак в прохолодну погоду використання мульчуючої плівки являється більш ефективним, адже під матеріалом зберігається необхідне тепло ґрунту.
Особливості використання плівки для мульчування в теплицях
Мульчуюча чорно-біла плівка наділена світлонепроникними властивостями. Проте такий матеріал все одно притягує до себе сонячне проміння, швидко нагрівається та передає тепло суміжним поверхням.
Цю властивість матеріалу фермери активно використовують під час вирощування різноманітних культур в теплицях в наступних випадках:
Для раннього і рівномірного прогрівання ґрунту | Кожен фермер знає, що ґрунт прогрівається значно довше, ніж повітря. Ранньою весною під такими матеріалами в теплиці зберігається оптимальна температура для різноманітних культур, але на глибині земля ще залишається замерзлою. Щоб пришвидшити процес її прогрівання, необхідно використовувати плівку чорного кольору. |
Для утеплення грядок | Останнім часом більшість городників активно використовують технологію вирощування овочів на високих грядках, які з двох боків огороджені спеціальними бортиками. Такі бортики обгортають плівкою чорного кольору. Вдень матеріал нагрівається, в нічний час ‒ віддає тепло ґрунту. |
Основні переваги якісного матеріалу для мульчування
Мульчуюча плівка від виробника SOTRAFA ‒ це високоякісний і еластичний матеріал, який використовується для захисту рослин від бур’янів. Така плівка допомагає стимулювати активний ріст плодів і сприяє розвитку їх кореневої системи.
Переваги використання мульчуючих плівок:
● фермери зможуть зменшити чисельність поливу (волога протягом довгого часу зберігається в ґрунті);
● чудовий захист рослин від значних атмосферних опадів (адже дощова вода може вимивати всі корисні компоненти добрив, що призводить до поступового загнивання кореневої системи);
● відмінний захист кореневої системи від заморозків в умовах відсутності снігового покрову (багаторічні культури будуть почувати себе так само, як і під шаром снігу);
● виключає можливість появи деяких поширених захворювань (частіше за все на рослинах з’являється сіра гниль, що особливо актуально для ягід);
● вдається позбутися ґрунтової кірки, яка ускладнює надходження кисню всередину ґрунту і призводить до нерівномірного проростання врожаю.
Мульчуюча плівка від виробника SOTRAFA дозволяє покращити якість ґрунту навіть без додаткового використання добрив. Адже в процесі перегнивання бур’яни виділяють нітратний азот, який являється сприятливим середовищем проживання для черв’яків. Черви, в свою чергу, переробляють цей компонент в складі гумусу.
Характеристики плівки для мульчування
Іспанська компанія-виробник SOTRAFA пропонує фермерам купити мульчуючу плівку для висадки різноманітних рослин в умовах відкритого чи закритого ґрунту. Цей матеріал позитивно впливає на ґрунт, точно так само, як і натуральна мульча. Головна особливість плівки полягає в її унікальній можливості підтримувати необхідний рівень вологи в ґрунті та його зрихленість. Саме такі умови вважаються найбільш сприятливими для активного росту культур.
Основні характеристики плівки для мульчування:
● перфорація (доміно) розміщена в два ряди;
● відстань між рядами складає 30 см;
● крок між висадженими рослинами ‒ 25 см;
● для зручної висадки рослин виробник передбачив наявність готових отворів діаметром 5 см.
В результаті фермери зможуть зекономити власний час при висаджуванні розсади.
Використання мульчуючої плівки з перфорацією від виробника SOTRAFA
Плівки для мульчування активно використовуються для висадки ягідних та овочевих культур, для яких створюються сприятливі умови.
Плівка дозволяє вирощувати ягоди, оберігаючи їх від пилу і бруду, що може налипати на уже достиглі плоди. Відмова від використання хімікатів, які використовують для захисту рослин від бур’янів чи комах, дозволяє організувати екологічно чисте вирощування рослин.
Матеріал має гарантійний термін 1 рік з моменту використання, однак на практиці перевірено, що плівку можна повторно використовувати протягом 2-3 років. Після кожного сезону матеріал акуратно згортають в рулон і зберігають в сухому темному приміщенні.
При укладці важливо прослідкувати, щоб мульчуюча плівка для кавунів та інших культур щільно прилягала до ґрунту. В результаті матеріал буде значно ефективніше виконувати власні функції. Разом з плівкою рекомендується потурбуватися про укладку крапельної стрічки для поливу культур.
Чорна мульчуюча плівка SOTRAFA
Чорна плівка без перфорації також використовується для відкритого ґрунту чи для теплиць. Серед основних переваг такого матеріалу варто виділити:
● отримання чистого врожаю, оскільки плоди захищені від негативного впливу зовні;
● захист від проростання бур’янів;
● суттєва економія води (відсутня потреба здійснювати регулярний полив рослин);
● збереження еластичності матеріалу в умовах мінусових температур (матеріал не буде тріскатися при низькій температурі, зберігаючи свої експлуатаційні властивості).
Компанія SOTRAFA пропонує на вибір відразу декілька видів мульчуючого матеріалу товщиною 25 і 30 мкм. Така плівка доступна в продажу в двох розмірах: 1,2х1000 і 1,4х1000 м. Вибір підходящої продукції залежить від особливостей рослин, грядок і умов, які необхідно створити для активного розвитку кореневої системи.
Використання сріблясто-чорної мульчуючої плівки SOTRAFA
Висока ефективність мульчуючих матеріалів сріблясто-чорного кольору можна пояснити особливістю кольорового відтінку кожної сторони. Завдання сріблястої сторони полягає у відображенні сонячного світла. Таким чином, всі рослини будуть захищені від перегріву, що особливо важливо в спекотних регіонах чи в літній період. Крім того, срібляста сторона відлякує тлю, захищаючи плоди від пошкоджень.
Чорна сторона виключає проникнення сонячного проміння на поверхню ґрунту. Це означає, що на даній ділянці не будуть проростати бур’яни, а тому росту культур нічого не зашкодить.
Двобічну плівку необхідно укладати наступним чином: внизу має бути чорна сторона, а вгорі – срібний відтінок. Таким чином, вдається досягти максимального позитивного ефекту, як при використанні справжньої мульчі.
Висадка рослин в таку плівку здійснюється за стандартною схемою:
● необхідно зробити хрестоподібні отвори;
● пальцями акуратно роблять невеличку ямку;
● висаджують кущик і присипають його землею.
Деякі городники приймають рішення акуратно обмазати краї плівки вапном, щоб захистити рослини від мурах. При цьому матеріал не дозволить речовині проникнути до кореневої системи висадженої культури. Пліснява і слизні також не атакують рослини, адже їм некомфортно на плівці чи під мульчуючим матеріалом.
Виробництво плівки для мульчування
Матеріал для мульчування ґрунту виготовляється з використанням популярного методу соекструзії. В процесі використання такого методу поліетиленовий матеріал нагрівається до температури плавлення. На виході тонкого шару плівки здійснюється різке охолодження суміші з допомогою води чи повітряних мас.
Процедура фарбування плівки в чорний колір здійснюється на стадії засипання первинних гранул. Якщо мова йде про використання вторинної сировини, тоді фарбу додають на третій стадії видування. Таким чином, отримується матеріал другого сорту з менш ефективними робочими характеристиками.
Поняття соекструзії передбачає використання декількох шарів плівки різного типу. Це необхідно для надання матеріалу різноманітних властивостей і характеристик. В результаті плівка отримує ультрафіолетовий фільтр, адгезивність та інші необхідні особливості. Крім того, використання даного методу сприяє реалізації різноманітних бар’єрних властивостей матеріалу. Тому дотримання основних правил і умов виробництва відіграє достатньо важливу роль під час створення високоякісного продукту на виході.
Придбати мульчуючу плівку оптом в Україні
Згідно ДСТУ мульчуюча плівка, як і всі інші матеріали, обов’язково повинна відповідати певним нормам і правилам, пройти перевірку якості, правильно зберігатися і транспортуватися. При дотриманні всіх перерахованих умов покупець може бути впевненим в якості та ефективності матеріалу в процесі його експлуатації.
Мульчуюча плівка оптом в Україні продається в спеціальних рулонах ‒ це правильний спосіб зберігання даного матеріалу. Вона згортається в рулони на паперову основу і запаковується в спеціальний матеріал. Упаковка повинна бути виготовлена з комбінованих матеріалів ‒ паперу і поліетилену. Зберігати продукцію можна в закритих приміщеннях, де температурні показники варіюються в межах від -60 до +80 градусів, термін зберігання обмежений ‒ 1 рік.
На кожному рулоні є відповідна етикетка, на якій вказана інформація про товар і технічне призначення кожної кольорового відрізку (особливо це важливо у випадку з двоколірними матеріалами). На кожну партію видається сертифікат якості, який підтверджує необхідні експлуатаційні характеристики плівки.
Купити мульчуючу плівку оптом в Україні
Великі сільськогосподарські площі, дачні ділянки, городи біля приватних будинків – це далеко не повний перелік того, де може використовуватися мульчуюча плівка. Завдяки своїм характеристикам, такий матеріал вважається багатозадачним.
Тому придбати мульчуючу плівку оптом в Україні можна для наступних цілей:
● Для тепличних господарств. Матеріал не пропускає вологу і зберігає тепло всередині теплиці, а тому його достатньо часто використовують для вирощування полуниці.
● В якості утеплюючого шару. На початку весни матеріал пришвидшує ріст рослин, які отримують необхідну кількість тепла. Також плівку часто використовують для утеплення високих грядок.
● Безпосередньо для мульчування. Якісна мульчуюча плівка оптом в Україні відповідає за процес регулювання рівня вологи і температурних показників, оптимальних для вирощування різних культур. Раніше в таких цілях використовували органічні матеріали.
Вибираючи сучасні рішення для мульчування ґрунту, кожен дачник зможе збільшити продуктивність використання власної земельної ділянки.
© 2024 Agrid. Всі права захищені