м. Київ. вул. Бориспільська 7а

Колцентр: +38 044 290 96 99

9:00-18:00

Пн-Пт

Вихідні

Сб-Нд

Торф'яний субстрат

Торф’яний субстрат — це суміш на основі здобутого і висушеного природного торфу. Його застосовують для вирощування розсади, квітів та іншого як в чистому вигляді так і додають субстрати з торфу в природний грунт щоб поліпшити його якість. Торф’яна суміш дозволяє прискорити зростання і дозрівання ягід, овочів, грибів. А якщо вирощування овочів і ягід це ваш бізнес, то рішення купити торф’яний субстрат — це не витрати, а вигідне вкладення. Залишається тільки розібратися наскільки це вигідно і чим відрізняються різновиди торф’яних субстратів.

Що таке торф’яний субстрат

Субстрати являють собою суміш торфу (обсяг від 50% в кінцевому складі) і комплексних добрив. Торф’яні субстрати містять поживні макро- і мікроелементи – B, Cu, Fe, Mn, Mg, Zn та ін., Мають оптимальні водно-повітряні і вологоутримуючі властивості (вологоємність більше 1500%) один кг торфосуміші може утримати більше 10 літрів води або розчину з поживними речовинами. Тобто такий грунт може акумулювати вологу і віддавати її коріння в міру необхідності.

Пухка структура з великою кількістю пустот сприяє правильному формуванню кореневої системи та прискорення росту рослин. Субстрати добре підходять для вирощування овочів і квітів як в контейнерах і горщиках, так і в тепличних умовах.

Залежно від призначення, торф’яні субстрати виготовляються на основі наступних видів торфу:

  • торф кислий для вирощування хвойних рослин, а також лохини, чорниці, брусниці, журавлини та інших рослин родини вересових;

  • торф нейтральний (перехідний), застосовується для розпушення глинистого грунту, підвищення поживних якостей піщаних грунтів, для приготування торф’яних субстратів, а також для вирощування полуниці, посадки декоративних і плодових дерев, декоративно-листяних і ягідних кущів;

  • низинний торф, використовувані для висівки насіння, вирощування розсади, овочевих, ягідних і квіткових культур;

  • верховий торф, для посадки і пересадки орхідей, фіалок, кактусів, пальм, цитрусових, квіткових і декоративно-листяних кімнатних, балконних і терасових рослин.

Різновиди і форми продажу торф’яного субстрату GrondMeester

Торф’яний субстрат компанії GrondMeester — це високоякісний, прекрасно збалансований субстрат, виготовлений на основі суміші світлих (Н2-Н4) і темних (Н4-Н6) сфагнових торфів. Субстрат GrondMeester виготовляється в Литві відповідно до норм Європейського Союзу. Верховий торф забезпечує дренування і легкість субстрату, а перехідний вологоємкість і поживні елементи. Завдяки цьому субстрат утримує вологу і не виникає ситуацій з перезволоженням. Торф’яний субстрат містить комплекс добрив YARA PGmix, зволожуючий агент, а також вапнякове борошно.

Комплексне добриво для торфу YARA PGmix, виготовлене в Великобританії, перетворює звичайний торф в готовий субстрат найвищої якості і забезпечує рівномірний розподіл поживних речовин в грунті. Суміш PGmix — це набір речовин в порошкоподібному стані, створений на основі сировини виключно високої якості. Завдяки цьому його легко використовувати і рівномірно розподіляти по всьому об’єму грунту. Добриво містить наступні мінеральні речовини – N, P2O5, K2O, MgO, B, Cu, Fe, Mo, Mn, Zn.

У нас можна купити торф’яні субстрати від бренду GrondMeester, причому за рахунок прямого імпорту можемо запропонувати ціну без численних торгових націнок:

  1. GrondMeester GM Mix 1 Starting (pH субстрату 5,5-6,5, фракція 0-6мм.) Рекомендуємо купити для пророщування і пікірування овочевих та інших культур.

  2. GrondMeester GM Mix 2 Universal (pH субстрату 5,5-6,5, фракція 0-20мм.) Використовується для вирощування рослин в горщиках, пластикових рукавах об’ємом більше 1 літра а також для пікірування і пересадки в контейнери.

  3. GrondMeester GM Mix 3 Sour (pH субстрату 4,0-5,0, фракція 0-20мм.) Призначений для вирощування лохини, журавлини, рододендронів, азалій, гортензій, хвойних та інших рослин, яким потрібне середовище з кислотною реакцією ґрунту.

  4. GrondMeester GM Mix 4 FERTILIZER + (pH субстрату 5,5-6,5, фракція 0-6мм.) Рекомендуємо купити торф’яний субстрат цього сорту для вирощування салатної зелені, підходить ідеально.

  5. GrondMeester GM Mix 5 Berry (pH субстрату 5,5-6,5, фракція 0-20мм.) – створений спеціально для вирощування суниці садової.

  6. GrondMeester GM Mix 6 LongWater (pH субстрату 5,5-6,5, фракція 0-6мм.) Має підвищений рівень вологоємності завдяки використанню виключно перехідного торфу. Використовується для пророщування молодих рослин в умовах підвищеної температури.

  7. GrondMeester GM Mix 7 BigGrain (pH субстрату 5,5-6,5, фракція 10-30мм.) Використовується при довгому вирощуванні рослин, яке супроводжується інтенсивним поливом.

Торф’яні субстрати GrondMeester поставляються в паперових мішках об’ємом 250 літрів (вага 50 кг) або біг-Бейлі по 5 м3.

Є випадки, коли стандартні суміші не підходять. Наприклад, при вирощуванні декоративних культур у великих ємностях варто використовувати торф’яні суміші збільшеною фракцією, а деякі види рослин потребують субстрату зі скоригованими рН. (Для вкорінення лохини бажано мати рН на рівні 3,5-4,5). За попереднім замовленням фахівці компанії AGRID можуть підібрати і забезпечити потрібні показники суміші. Тільки потрібно замовити досить великий обсяг торф’яний суміші, щоб отримати оптимальну ціну торф’яного субстрату.

Переваги та недоліки грунтового субстрату на основі торфу

Переваги торф’яних субстратів:

  1. Простота у використанні. Торф’яний субстрат є готовим продуктом, його використання не вимагає наявності особливих навичок.

  2. Низька ціна торф’яних субстратів в порівнянні з іншими основами. Ціни на торф’яні суміші і відносно невисокі, з огляду на отриманий ефект і потенційний прибуток від його використання.

  3. Наявність всіх необхідних макро- і мікроелементів для прекрасного росту рослин і чудесного врожаю.

  4. Екологічність торфу – ви не завдасте шкоди грунту.

  5. Торф’яні субстрати повністю безпечні для людей, тварин і корисних комах.

Недоліки торф’яних субстратів:

  1. Торф за своєю природою відрізняється кислим середовищем, тому підходить далеко не для всіх рослин.

  2. Другим недоліком торф’яного субстрату є зайвий вміст в ньому кальцію, що призводить до фосфорного голодування і хлорозу розсади. Цей недолік не можна нівелювати, так як вапно (або інші розкислюючі матеріали) необхідні в торф’яному субстраті для нейтралізації кислотності торфу.

  3. Третім недоліком суміші на основі торфу є його дуже пориста структура. Тому він сильно промивається водою при поливах і швидко втрачає поживні речовини, вимагаючи регулярного підгодовування невеликими дозами.

Але в цілому торф’яний субстрат — це доступна за ціною і ефективна заміна або доповнення до всіляких грунтовим сумішей на основі природного грунту.

Як і для чого застосовувати торф’яний субстрат

Застосовуються торф’яні суміші промисловими і приватними господарствами, на дачі і в будинках. Торф’яні субстрати використовують як в теплицях, так і в парниках, так і безпосередньо в квіткових горщиках. Торф підходить для вирощування розсади, квітів, декоративних культур, при висаджуванні чагарників, дерев і навіть при посіві газону!

Існують різні види торф’яних субстратів – вони бувають як і універсальні, так і для певних культур. В основному торф’яні субстрати застосовують для:

  • Вирощування розсади. Використовуються на етапі росту рослин в теплицях і парниках перед висадкою у відкритий грунт.

  • Вирощування різного роду овочів. Застосовується як додатковий або основний грунт. Завдяки багатству мікроелементами торф’яний субстрат сприяє виробленню у овочів імунітету до хвороб, прискорює їх зростання і збільшує кількість зібраного врожаю.

  • Вирощування полуниці. Найчастіше торф’яні субстрати містять деяку частину піску, який допомагає полуниці краще прижитися на відкритому грунті, підвищити загальну урожайність і якість ягід.

  • Вирощування квітів. Чудово підходить як основа в грунт для цілорічного вирощування квітів будинку, в офісах або на дачі.

  • Вирощування хвойних рослин. Торф’яний субстрат є незамінним матеріалом в ландшафтному дизайні, дозволяє висадити хвойні дерева фактично на будь-якій ділянці.

  • Вирощування грибів (печериці, гливи, лисички та інші).

Торф’яні субстрати для розсади — особливості та нюанси

Для вирощування найбільш оптимальними є суміші, що містять низинний торф. Це пов’язано з тим, що торф чорного кольору краще притягує сонячні промені, а завдяки рихлій структурі не порушується волого і повітрообмін.

Для мульчування грунту субстрат вносять навесні поверх грунту заввишки близько 4 см, при цьому не підсипаючи впритул до стебел.

Для укриття і утеплення кореневої системи дерев, ягідних кущів і квітів субстрат необхідно розсипати восени в прикореневій області. Товщина (висота) суміші повинна бути близько 12-15 см.

Порада: не змішуйте торф’яні субстрати з добривами органічного типу. Такі добрива прискорюють процес розкладання торфу, а також призводить до накопичення аміаку.

Низинний торф містить в собі безліч поживних речовин, але використовувати його для добрива в первозданному вигляді – не зовсім правильно. Компост на основі торфу – непогана альтернатива гною.

Ось кілька прикладів застосування торф’яного субстрату для створення компосту.

  1. Томати – 4 частини торф’яного субстрату, 1 частина землі дернової і 1/4 частини коров’яку або можна взяти 3 частини торфу, 1 частина тирси, 1/2 частини коров’яку. На 10 кілограм такої суміші додайте 3 кілограми річкового піску, 10 грамів аміачної селітри, два-три грами суперфосфату і півтора грама хлористого калію.

  2. Перець – 4 частини торф’яного субстрату, 2 частини землі дернової, 1 частина перегною і 1 частина лежаних тирси (коричневого кольору).

  3. Огірки – 2 частини торф’яний субстрату, 2 частини перегною, 1 частина прілого тирси. На відро цієї суміші додається 1 склянку золи деревної і по одній ложці (чайної) сечовини, суперфосфату і сульфату калію.

  4. Баклажани – 2 частини гнойового або компостного перегною, 1 частина торф’яний субстрату і 1/2 частини прілого тирси.

  5. Капуста – 3 частини торф’яного субстрату, 1 частина землі дернової, 1/4 частини піску.

  6. Полуниця – 4 частини вермикуліту, 3 частини торф’яного субстрату і 3 частини піску.

Торф’яний субстрат для квітів – як краще застосовувати

Для вирощування квітів слід брати торф’яний субстрат на основі верхового торфу. Перевагами його є легкість, гігроскопічність, повітропроникність. До недоліків можна віднести настільки високу здатність утримувати воду, що при певній вологості грунту коріння вже перестають її засвоювати. Навпаки, після повного підсихання його важко промочити. Тому полив повинен здійснюватися чітко за графіком.

Докладна інструкція із застосування торфового субстрату при вирощуванні квітів:

  1. Після покупки субстрат потрібно висушити і залишити на два тижні. Температура при цьому повинна складати приблизно 22 градуси.

  2. Просіваємо торф’яний субстрат через сито.

  3. Змочуємо водою (на 1 л субстрату торфяного 0,2 л води) і чекаємо поки суміш розбухне. Тоді наповнюємо сумішшю горщики під рослини.

  4. Щоб Ваші квіти і улюблені рослини добре росли – не забувайте вчасно їх підгодовувати і поливати.

Підживлення і добрива для торф’яного субстрату

Після 2-3 місяців вирощування рослин на субстраті, враховуючи стан рослин, рекомендується додавати розчин мінерального добрива NPK (з розрахунку 2 г діючої речовини добрив на 1 л води). Підживлення проводять 1 раз в два тижні приблизно по 0,2 л розчину на одну рослину.

Відгуки про торф’яний субстрат

Наталі Іллюк

Вираз “Як масло” – це в точку. ))) Величезний (250 л.) Мішок чудесного торфу. Майте на увазі, що в руках додому не донесете. Доставка дорогувато, але це неминуче, так як всі субстрати важкі. Я висадила кущі лохини та журавлини в цей субстрат (Mix 3 Sour) і все почало рости «як на дріжджах»))). Особисто я не беру тільки один субстрат, а роблю суміш 50/50 зі звичайною городньої землею, щоб не пропали молоді коріння. «Дорослі» дерева і кущі підсипаю вже тільки торф’яним субстратом, рясно поливаю Пробувала брати чистий торф – не те. Потрібна регулярна підживлення вітамінами та ін. Загалом, навіщо ускладнювати життя, якщо є прекрасний готовий торф’яний субстрат GrondMeester?

Ніна Шаховська

Відмінна торфосуміш, як на мене краще конкурентів. Прекрасна однорідна структура. Субстрат містить всі необхідні добрива, тому рослинам не потрібні додаткові підгодівлі до 4 місяців !!!! При поливі досить добре вбирає вологу. Підходить для всіх рослин. І найголовніше, все насіння помідор в цьому грунті відмінно проросли! Використовувала «Стартовий» і «Універсальний» субстрат! Беріть, не пошкодуєте! І ще не раз візьмете)))

Андрюха

Купував для Аденіумів, але посадив ще й кактуси, товстянку, бокарнею. Все сукуленти відчувають себе прекрасно. Рекомендую)))))

Даша Вознесенська

Хороша торфосуміш, добре зволожена, але не пріла, досить легка, без запаху цвілі, вода не застоюється, камені не береться. Будь-яких великих включень і волокон мінімальна кількість. Всі квіти прекрасно прижилися і дуже впевнено зростають. Ще один плюс – перші три місяці не потрібно ніяких додаткових подпиток добривами, так як торфосуміш дуже поживна і «довгограюча». Менеджер дуже допоміг, все оформили і доставили швидко. Настійно рекомендую купувати продукцію фірми GrondMeester в компанії AGRID!

Тетяна

Навіть великі квітучі рослини, при вимушеній пересадки, завдяки цьому грунту (брала «Універсалу» і суміш №6), практично не постраждали і не відчували стресу, як це зазвичай буває, з поніканіе листя і суцвіть. Відмінно перенесли пересадку і прижилися без найменших ознак того, що кущі пересаджували.

Чумакова Ніна

Брала тут торф’яний субстрат GrondMeester, так як оптимальна ціна і терміни доставки. Я квітникар з десятирічним стажем, але була приємно здивована цим продуктом. Субстрат «Універсальний» не має зайвого сміття, як це частенько буває. Не скажу, що він творить чудеса орхідея прям росте сама по собі і цвіте без зупинок, але ефект від його застосування очевидний. Стебло ставало міцнішим, а кольори насиченими. Субстрат «Універсальний» GrondMeester хороший помічник у догляді за квітами.

Дмитро

Пересадив орхідеї і кактуси. Почуваються добре — пішли в ріст. Поки мінусів не виявив. Орхідеї вже рік в ньому, кактуси пару місяців. Простий у використанні – насипав у горщик, встромив квіточку і вуа-ля !!! Прекрасний вибір для початківців квітникарів. Ну, і величезне спасибі менеджменту компанії Агрід за співпрацю!

Чому вигідно купити торф’яний субстрат GrondMeester в компанії AGRID

Компанія AGRID спеціалізується на продажу комплексу товарів для успішного вирощування овочів, розсади, квітів та декоративних рослин. З нами співпрацюють всі хто зацікавлений в отриманні першокласного врожаю при мінімальних витратах. Ми робимо все для вашої зручності і комфорту. Купити торф’яний субстрат і інші товари для агросектору можна в будь-якому з 26-ти складів і представництв по всій Україні де постійно в наявності є весь спектр торф’яних субстратів GrondMeester за найкращою ціною!

Є випадки, коли стандартні суміші не підходять. Тоді телефонуйте, пишіть скоріше за все ми зможемо забезпечити вас потрібною сумішшю за попереднім замовленням за розумну ціну.