You are using an outdated browser. Please upgrade your browser to improve your experience.
м. Київ. вул. Бориспільська 7а
Колцентр: +38 044 290 96 99
9:00-18:00
Пн-Пт
Вихідні
Сб-Нд

Лохина – одна з культур, що інтенсивно розвивається як на теренах України, так і за її межами.

В Україні налічується понад 3000 Га під насадженнями цієї культури. При цьому в минулому році було висаджено біля 700 Га нових насаджень. І темпи нових насаджень тільки зростають. Насадження лохини розтягнулись практично на всій території України: від Одещини та Херсонщини до Волині, від Закарпаття до Харківщини.

Лохина – одна з культур, що інтенсивно розвивається як на теренах України, так і за її межами.

Але ця культура дуже вибаглива до агротехнології вирощування. Через специфічність кореневої системи рослина потребує особливого, пухкого складу ґрунту з кислою реакцією рН; вирощування здебільшого на високій гряді, з униканням можливості підтоплення; захисту від бур’янів. Але в Україні досить мало ґрунтів, які підходять для вирощування цієї вибагливої рослини. Тому використовуються специфічні технології вирощування. При застосуванні цих технологій активно використовується мульчуюча агротканина як допоміжний матеріал впровадженої технології. Лідером на ринку України виступає агротканина AGROJUTEX чеського виробництва, яку представляє на території України компанія AGRID.

Агротканина AGROJUTEX використовується для мульчування гряди при вирощуванні лохини. Спеціально для оптимальної гряди, компанія AGRID впровадила агротканину завширшки 1,31 м. Ця схема дає змогу формувати гряду заввишки 25см і завширшки 50-70см. Агротканина AGROJUTEX  має гарантовану УФ-стабілізацію 6 років, завдяки чому вона здатна пропрацювати на полі понад 10 років.

Перед вкриванням агротканиною гряди, під неї вкладається крапельна трубка. Ми рекомендуємо до встановлення крапельну трубку AGRODRIP AGROLITE PC діаметром 16 мм, відстань між крапельницями 33 см, водовилив 2,2 л/г. Агротканина при покриванні на гряді прикопується вздовж гряди. Отвори робляться спеціальним пальником з метою запаяти край агротканини.

Агротканина AGROJUTEX при мульчуванні гряди виконує декілька функцій:

  • Запобігає випаровування вологи, чим зменшує кількість використаної води і навантаження на систему зрошення;
  • Запобігає проростанню бур’янів. Завдяки цьому не виникає конкуренції між рослинами та бур’яном за поживні елементи, вологу тощо. Суттєво зменшуються і витрати ресурсу робочої сили за доглядом за рослинами;
  • У зонах з сильними вітровими навантаженнями запобігає видуванню щепи та торфу з гряди.

Використання агротканини AGROJUTEX як мульчуючого матеріалу сприяє якісному розвитку рослини та отриманню більш раннього, якісного та більшого врожаю ягід.

Агротканина AGOJUTEX застосовується для виготовлення ємностей для вирощування лохини методом малооб’ємної гідропоніки. Через не досить якісні ґрунти, та бажання повністю контролювати процес вирощування, інтенсивно розвивається технологія вирощування лохини методом малооб’ємної гідропоніки. Для цього використовуються мішки, які виготовляються з агротканини AGROJUTEX. Лохині в дорослому віці достатньо 45-50 літрів субстрату для вирощування в ємності. Але агротканина AGROJUTEX у вигляді мішків здатна пропрацювати близько 10 років. Тому бажано висаджувати спочатку в малу ємність до 20 літрів і запланувати декілька перевалок зі збільшенням ємностей кожні 8-10 років.

На бокові стінки рекомендується встановлювати агротканину AGROJUTEX білого коліру щільністю 130гр/м.кв. Вона забезпечить утримання вологи в ємності, дихання кореневої системи та запобігання перегріву в спекотні дні.

На нижню частину рекомендується встановлювати спеціальну агротканину AGROJUTEX AQUAFLOW щільністю 195гр/м.кв. Агротканина AGROJUTEX AQUAFLOW має унікальну структуру у вигляді саржевого тривимірного плетіння. Завдяки цьому плетінню агротканина пропускає через свою поверхню унікальну кількість води – до 36 л/м.кв/с. Разом з спеціальним субстратом, який теж повинен забезпечити гарне дренування, ця агротканина забезпечує швидке скидання надлишкової води з ємності. Зрощення лохини в цьому випадку відбувається с застосуванням гідропонної системи. Ми рекомендуємо використовувати сліпу іригаційну трубку AGRODRIP з встановленими компенсованими крапельницями AGRODRIP CORONA з водовиливом 4л/год і виносними двома крапельницями-кілками з розрахунку на одну ємність.

Вирощування лохини методом малооб’ємної гідропоніки дозволяє отримувати екологічно чистий, ранній, рясний врожай ягід, а процес вирощування стає повністю керований.

 Агротканина AGOJUTEX застосовується для виготовлення спеціальних траншей, для вирощування лохини комбінованим методом малооб’ємної гідропоніки, але в ґрунті. Цей метод застосовується у випадках надзвичайно поганого ґрунту, запобігання змішення ґрунтів, проникнення коріння рослин в межі субстрату, або по за межі субстрату, а також з метою контроля переміщення ґрунтових шкідників. Цей метод досить наближений до методу малооб’ємної гідропоніки.

Для цього використовується метод траншейної вибірки ґрунту і заміна його повністю на підготовлений субстрат.

В цьому випадку ґрунт виймається на глибину біля 30см завширшки біля 50см. Потім вистилається дно, та стінки траншеї агротканиною AGROJUTEX завширшки 1,65м с заворотом на поверхню ґрунту. Якщо ґрунти досить важкі і не дреновані, то слід забезпечити додатковий дренаж у вигляді дренажної труби на дні траншеї, або дренажного шару. Для цього дно траншеї заглиблюється на 10-15см. На дно траншеї викладається агротканина AGROJUTEX або геосинтетичний матеріал Typar SF 32, засипається гравій фракцією 20-40мм товщиною 10-15см. Потім вистилається дно, та стінки траншеї агротканиною AGROJUTEX завширшки 1,65м с заворотом на поверхню ґрунту. В траншею засипається підготовлений субстрат з насипанням гряди. Перед вкриванням агротканиною гряди, під неї вкладається крапельна трубка. Ми рекомендуємо до встановлення крапельну трубку AGRODRIP AGROLITE PC діаметром 16 мм, відстань між крапельницями 33 см, водовилив 2,2 л/г. Агротканина при покриванні на гряді прикопується вздовж гряди. Отвори робляться спеціальним пальником з метою запаяти край агротканини.

Такий метод вирощування вирішує проблему не якісного ґрунту і робить процес вирощування більш керованим. Все це дає змогу отримати більш якісний і рясний врожай лохини.

При вирощуванні саджанців лохини, постає проблема організації площадки дорощування рослин у горщики. Для цього в розпліднику створюється дреноване поле, на якому і вирощуються рослини до моменту відправки на постійне місце мешкання.

Завдання такої площі дренувати всю надлишкову вологу і не давати замокати кореневій системі рослин.

Для цього на місці площадки дорощування робиться виїмка ґрунту на глибину до 15см. На дно площадки вкривається геосинтетичний матеріал Typar SF 32. Потім засипається гравій фракцією 5-20мм і покривається агротканиною AGROJUTEX 100гр/м.кв. Як що площадка знаходиться в зоні підвищеного випаду опадів, з метою запобігання підтопленню бажано збільшити шар гравію до 20см.,  а фракцію до 20-40мм.

Організацію такої площадки потрібно робити як при укоріненні саджанців в теплиці, так і на зовнішній площадці дорощування.

Теплицю і на початкових стадіях площадку дорощування слід вкривати затінюючою сіткою. Теплицю рекомендуємо покривати затінюючою сіткою KARATZIS 65% притінення. Площадку дорощення рекомендуємо покривати затінюючою сіткою KARATZIS 50% притінення. Але потрібно продумати механізм зняття сітки, або зробити ще одну площадку без затінення. Так як для адаптації слід з часом рослини виставити на відкрите сонце.

Зрощення у теплицях і на площадках дорощення слід виконувати у вигляді системи дощування.

Для цього рекомендується використовувати Роторний мікро спринклер AGRODRIP Butterfly для теплиць з водовиливом 25 або 40л/год з інтервалом встановлення 2*2м. Або з водовиливом 70л/год з інтервалом 3*3м. Роторні мікро спринклери AGRODRIP Butterfly встановлюють на висоту біля 2,1м від поверхні горщиків з клапанами запобігання проти протікання. Розприскувачі забезпечують дрібну краплю зрощення з рівномірним водовиливом при тиску в 3 атмосфери.