You are using an outdated browser. Please upgrade your browser to improve your experience.
м. Київ. вул. Бориспільська 7а
Колцентр: +38 044 290 96 99
9:00-18:00
Пн-Пт
Вихідні
Сб-Нд

Теплична плівка - яку вибрати

Теплична плівка - це багатокомпонентний, складний і наукомісткий продукт. У порівнянні зі звичайним поліетиленом, тепличні плівки витримують великі механічні навантаження, більш стійкі до термічних перепадів в широкому діапазоні температур.

Теплична плівка - яку вибрати

Теплична плівка - це багатокомпонентний, складний і наукомісткий продукт. У порівнянні зі звичайним поліетиленом, тепличні плівки витримують великі механічні навантаження, більш стійкі до термічних перепадів в широкому діапазоні температур. Крім цього мають великий набір додаткових характеристик: розсіювання, антиконденсат, енергозбереження тощо. Але тепличні плівки теж різні, за набором характеристик, за складом, за ціною. Деякі мають високі показники тільки на папері і під час експлуатації показують набагато гірші результати, ніж заявлені. Як відрізнити якісну професійну тепличну плівку від низькоякісного продукту? Як вибрати тепличне покриття оптимально за характеристикам і не бути обдуреним несумлінними продавцями, при цьому не витратити зайвих коштів? У цій статті ми постараємося відповісти на ці та інші питання.

Що таке професійна теплична плівка і чим вона відрізняється від звичайної

Звичайний поліетилен теж здатний виконувати функцію тепличної плівки - але тільки в теорії. Він здатний зупиняти повітрообмін, тим самим створювати акумулятор тепла, він здатний пропускати світло. Але наскільки якісно працюють дані характеристики в звичайному поліетилені, не кажучи про низку специфічних функцій:

 

  1. Механічна міцність важлива не тільки при монтажі. Практично будь-яка нова плівка товщиною 120-150 мкм витримує первинне натягування під час монтажу. Але під час експлуатації на неї впливають різні навантаження: вітер, град, дощ, перепади температур, сонячне випромінювання і т.д. Це призводить до високих напруг під час експлуатації теплиці. Багатошарова структура та якісна первинна сировина, грамотно підібрані компоненти дозволяють досягти оптимальних характеристик міцності і еластичних характеристик. Завдяки чому плівка витримує високі навантаження і напруження та не потребує додаткового підтягуванні під час експлуатації. Далеко не всі поліетиленові покриття здатні конкурувати з міцності й еластичності з тепличними плівками SOTRAFA. Тепличні покриття від цього бренду за показниками міцності і еластичності є найбільш передовими серед представлених плівок на ринку України. Такі високі показники тепличних плівок Sotrafa дозволяють витримувати найбільші навантаження і забезпечують більш тривалий безремонтний період експлуатації в порівнянні з аналогами.

 

  1. Базова еластичність дуже важливий параметр при монтажі плівок на теплиці. Це дозволяє забезпечити оптимальний натяг і уникати підтягування в процесі експлуатації під впливом термічних розширень. Матеріали з низькою еластичністю дуже важко натягнути і їх доводиться постійно підтягувати в процесі експлуатації, особливо це проявляється на великих купольних теплицях з полотном понад 12м. по ширині. При таких напруженнях дуже важливо зберігати високу міцність і високу еластичність, навіть при дуже низьких температурах. Особливо якщо цей період супроводжується високим навантаженням від вітру. Найвищий параметр еластичності до 800% мають тепличні плівки Sotrafa. Ці характеристики підтверджують статус найбільш еластичних і міцних покриттів не тільки на папері, а й на практиці після щорічних катаклізмів з ураганними вітрами.

 

  1. Світлопропускна здатність. На розвиток рослини, та їх урожайність впливає не тільки кількість світла, але і якість. Якісні тепличні плівки мають світлопропускну здатність більше 90%. Але з часом, під впливом ультрафіолету, значна частина матеріалів швидко втрачають прозорість і стають каламутними і їх светопропускная здатність падає. Це відбувається через застосування застарілих технологій, дешевих светостабілізаторов адсорбуючого напряму дії. На передових світових виробництвах тепличних плівок застосовуються просторово орієнтовані стабілізуючі добавки, які забезпечують високі показники стабілізації і збереження структури плівки. На заводі Sotrafa впроваджують передові хімічні формули, досягаючи найкращих показників стабілізації плівки. Однак крім кількості світла, дуже важливо забезпечити і якість світла - повний спектр в діапазоні ФАР. Зустрічаються тепличні плівки зі звуженим спектром світлопередачі або з окремими провалами в спектрі. Це відбувається через неякісні дешеві компоненти і сировину. У гонитві за більш дешевою сировиною і компонентами для здешевлення продукту, виробники погіршують показники світлопроникності, тим самим завдаючи шкоду майбутнім врожаям. На заводі Sotrafa пріоритет віддають високій якості всіх компонентів виробництва піклуючись про стабільність заявлених параметрів щоб отримати найкращий результат для фермерів усього світу протягом усього гарантованого терміну експлуатації.

 

  1. Довговічність. Заміна покриття в великому тепличному господарстві процес трудомісткий і дорогий, тому сільгоспвиробники намагаються його проводити якомога рідше з метою зменшення собівартості виробленої продукції. Тільки високоякісні професійні тепличні плівки здатні працювати довше гарантійного терміну (понад 4-5 років) зі збереженням функціональності. Дешеві матеріали виходять з ладу частіше якісних, при цьому фермер несе додаткові витрати по монтажу плівки. Тобто дешевий продукт не веде до економії.

 

  1. Антиконденсат. Звичайна поліетиленова плівка накопичує на внутрішній поверхні краплі конденсату, що призводить до негативних наслідків при вирощуванні рослин: відбивання пучків світла, опіки концентрованими променями, поширення захворювань. Професійні тепличні плівки, наприклад, такі як Sotrafa TRC, включають спеціальну добавку, яка перешкоджає утворенню крапель завдяки чому на поверхні полімеру не утворюються краплі, а осідає тонка водяна плівка, яка стікає до основи теплиці.

 

  1. Енергозбереження. З урахуванням вартості енергоресурсів, одна з ключових завдань, це зробити теплиці і тепличні комплекси менш енерговитратними. З цією метою передові виробники тепличних плівок розробили технологію енергозбереження тепличної плівки - коли частина інфрачервоного випромінювання від нагрітого грунту і рослин відбивається назад всередину теплиці, а не виходить назовні. Це дозволяє зменшувати енерговитрати на утримання теплиці в зимовий період.

Багато в чому всі ці характеристики стали доступні завдяки унікальній добавці в масив основного полімеру тепличної плівки - EVA. EVA - це сополімер (етилвінілацетат), який має унікальні властивості зберігаючи високу світлопропускну здатність, еластичність, міцність, відбивання частини енергії в певному напрямку протягом тривалого часу при широкому діапазоні коливання температур. Саме ці властивості дозволяють його використовувати для нанесення на панелі сонячних батарей.

Багатошарова структура тепличної плівки - навіщо і чому

Велика частина тепличних і технічних плівок виробляються за технологією багатошарової структури. В абсолютній більшості це тришарові матеріали з мінімальним набором додаткових функцій або взагалі без них.

Професійні тепличні плівки виробляються за сучасними технологіями з структурою до 7-ми шарів. І вже є розробки навіть до 9-ти шарів, але в продажу ще не зустрічаються. Видозмінилися і екструдери, які формують таку складну структуру. Тепер це "розумні машини" які дозволяють створювати багатошарові матеріали, з програмуванням окремо кожного шару унікальними характеристиками і властивостями. Ширина рулонів сучасних тепличних плівок коливаються від кількох метрів до 20-ти метрів.

Тільки деякі виробники, які стояли біля витоків створення тепличних плівок з середини минулого століття, мають настільки передові технології виробництва. Концерн Armando Alvarez, в який входить завод Sotrafa, на ринку полімерів працює з 1964 року і веде наукові розробки та впроваджуючи передові технології у виробництво тепличних плівок.

Які переваги дає багатошаровість плівки:

  1. Процес програмування плівки додатковими характеристиками - це хімічний процес введення певних елементів в масив полімеру. Різні хімічні елементи можуть вступати в реакцію впливаючи на властивості і функціонал полімеру. Багатошаровість дозволяє розвести різні елементи в різні шари виключаючи їх хімічну реакцію. Це дозволяє домагатися стабільної і тривалої роботи функцій тепличної плівки.

  2. Багатошаровість дозволяє створювати різноспрямовані за структурою масиви полімеру, що надає матеріалу підвищену міцність і еластичність. Така багатошарова та орієнтована в різних напрямках структура полімеру працює як міцна різноспрямована пружина. При правильному створенні багатошарової структури вдається створити тепличну плівку з найвищими показниками еластичності і міцності, як плівка TRC Sotrafa.

  3. Чим більше шарів полімеру, тим тонше кожен з шарів. У 150-ти мікронній плівці з 5-ма шарами на один шар припадає лише 30 мікрон. Вносячи дорогі компоненти додаткових функцій в окремі шари, виробникам вдається економити на підсумковій вартості матеріалу без втрати функціоналу. Таким чином багатошаровість дозволяє виробляти плівки з максимальним функціоналом і при цьому представляти продукт за відносно невисокою ціною.

Що таке «Антиконденсат»

Конденсат на тепличній плівці негативно впливає на вирощування рослини:

  • ефект лінзи - через сферичну форму краплі сонячне світло може сфокусуватися на листовій пластині завдаючи опік рослині;

  • капає конденсат здатний викликати розвиток і поширення грибкових і бактеріальних захворювань рослин;

  • при проходженні через краплю, сонячні промені заломлюються і відбиваються, при цьому частково знову повертаються назовні знижуючи світлопропускну здатність плівки.

Звичайний поліетилен має властивість гідрофобності - відторгнення води. Через це виникають краплі, які відриваються від поверхні тепличної плівки.

Внесена добавка "Антиконденсат "на внутрішню поверхню плівки призводить до виникнення додаткового поверхневого натягу, сила якого перешкоджає утворенню крапель і призводить до рівномірного розподілу води по поверхні тонким шаром. Така властивість називається гідрофільністью. Функція "Антиконденсат" не тільки не зменшує світлопропускну здатність плівки, а й збільшує її проводячи очищення поверхні плівки. Слід правильно монтувати тепличні плівки, що б поверхня з функцією "Антиконденсат" не опинилася зовні теплиці.

 

Прозора і розсіююча плівка для теплиць - переваги і недоліки кожного варіанта

Є два різновиди тепличних плівок: прозора і розсіююча. Багато споживачів вважають що розсіюючі плівки зменшують кількість світла створюючи ефект затінення. Частково це і правда але не зовсім. Дійсно, матеріали з неякісними добавками розсіювання, а тим більше деякі дешеві виробники додають вторинну сировину, видаючи його за розсіюючу функцію, зменшують світлопропускну здатність. Тобто такі добавки зменшують світлопропускну здатність покриття. Але застосування спеціалізованих добавок і їх правильне розташування в багатошаровій структурі дозволяє зберегти світлопропускну здатність на тому ж рівні, що і в прозорому варіанті. Прикладом цього виступають тепличні плівки TRC Sotrafa у яких однакова світлопропускна здатність 93% при різних показниках розсіювання.

У цих видів покриттів трохи різна спеціалізація застосування.

Прозорі плівки рекомендується застосовувати в малих теплицях з низькорослими рослинами і в районах з низьким рівнем соляризації.

Розсіюючі плівки рекомендується застосовувати на великих купольних теплицях, тепличних блоках і комплексах, в регіонах з високим ступенем соляризації, на високорослих рослинах, гідропонних системах.

 

Перевага розсіюючих плівок в тому, що вони розщеплюють пучок світла на безліч менших пучків, які виходять з плівки під різними кутами. Це створює ефект безтіньового, м'якого освітлення теплиці.

Правила монтажу і експлуатації тепличних плівок

  1. Перед установкою плівки, слід обов'язково підготувати тепличну конструкцію: відремонтувати, пофарбувати, перевірити наявність елементів, які здатні пошкодити полімерне покриття.

  1. Час монтажу слід підбирати спираючись на температуру, швидкість і напрям вітру.

  2. Тепличні плівки мають сторону монтажу, так як функції повинні розташовуватися відповідним чином щодо внутрішньої і зовнішньої сторони теплиці. Тому при монтажі слід обов'язково дотримуватися правильного порядку встановлення плівки.

  3. Перед монтажем слід дати полежати плівці в розгорнутому стані, щоб розправитися. Після першого натягу обов'язково слід дати час (добу, дві) для розпрямлення і після цього зробити фінальну натяжку.

  1. Під час установки не можна волочити або катати рулони по поверхні. Це призведе до утворення мікро порізів і розривів. Згодом така теплична плівка може вийти з ладу раніше часу.

  1. Фіксувати плівку слід спеціальними кліпсами.

  1. Після монтажу, слід пофарбувати поверхню плівки в місцях контакту з конструкцією теплиці спеціальною білою фарбою з метою відбиття світла і зменшення ймовірності нагрівання конструкцій.

  1. Під час експлуатації слід пам'ятати про шкідливий вплив сірки, міді, хлору і препаратів що їх містять на плівку і термін її служби. Не можна перевищувати максимально допустимі концентрації цих речовин при обробці рослин і теплиці.

  1. У разі пошкодження плівки, слід негайно заклеїти порізи і пориви спеціалізованими ремонтними стрічками Fixit П1 і Fixit М2

  1. Періодично слід перевіряти натяжку і якщо виявляється провисання, обов'язково усунути його шляхом підтягування плівки.

  1. Забороняється знімати і повторно встановлювати плівку на теплицю, яка пройшла повноцінну натяжку. Якщо планується знімати і встановлювати плівку повторно (наприклад весняні та літні укриття) не можна проводити повноцінну натяжку при монтажі. В цьому випадку конструкцію і методи кріплення плівки вибирають такими, щоб забезпечити надійну фіксацію без повноцінного натягування.

Перед монтажем обов'язково слід вимагати інструкцію по монтажу у виробника або дистриб'ютора, якщо така не надається. Кожен рулон тепличних плівок Sotrafa містить в супровідних документах інструкцію по монтажу і експлуатації тепличних плівок.

Аксесуари для монтажу тепличних плівок

Для фіксації плівки на дуги діаметром ½ ", ¾", 1 "слід застосовувати спеціалізовані кліпси AGRODRIP.

При фіксації на прямих ділянках і на дугах великого радіусу застосовуються кліпси жолобкового типу з пружинним або пластиковим фіксаторами. У першому випадку в якості затискача застосовується звивиста пружина. Одна якщо фіксується одна плівка і дві якщо фіксуються дві плівки. У іншому випадку фіксатором виступає спеціалізований пластиковий клин-розпірка.

При фіксації подвійних плівок з наддувом слід застосовувати тільки жолобкові кліпси з пластиковим фіксуванням клином-розпіркою. Цей вид фіксації забезпечує достатню герметизацію з'єднань з метою запобігання виходу повітря з надутим камери.

 


Характеристики та асортимент тепличної плівки Sotrafa

Іспанська завод Sotrafa групи компаній Armando Alvares представляє широкий асортимент тепличних плівок в широкому діапазоні товщини і ширини.

Найпопулярніша товщина, яку поставляють на ринок України - це 150 мікрон. Під замовлення можуть бути поставлені плівки від 35 до 300 мікрон.

Найпопулярніші по ширині плівки в рулоні, що поставляються на територію України - це 12-16 метрів.

Чому варто вибрати плівку бренду Сотрафа

Наявність на території України офіційного, ексклюзивного представництва заводу Sotrafa в особі компанії AGRID гарантує підтримку і гарантію тепличних плівок цього бренду.

На складах компанії AGRID підтримується постійний складський запас плівок різних ширин і типів.

Найвищий показник міцності і еластичності серед полімерних покриттів, представлених на ринку України (згідно порівнянні технологічних карт, наданих виробниками).

 Найвищий показник світлопропускної здатності серед аналогів, представлених на Україні.

Унікальне поєднання характеристик тепличної плівки TRC розсіюючої з найвищим показником розсіювання світла і при цьому найвищим показником світлопроникнення.

Застосування EVA сополімерів забезпечує плівки Sotrafa властивостями енергозбереження, еластичності, світлопропускної здатності в широкому діапазоні температур.

Де можна купити професійну плівку Sotrafa

У нас є представництва і партнери у всіх областях України. Зателефонуйте нам (044) 290 96 89 і ми знайдемо і дамо координати найближчого складу з якого можна забрати замовлення в повному обсязі. Також можемо організувати доставку з найближчого представництва в найкоротші терміни за спеціальною ціною.

Крім того у нас є й інші матеріали для агробізнесу:

  • агроволокно

  • агротканина;

  • плівки для мульчування.

Повний перелік матеріалів по посиланню - тут

Якщо вам цікаві інші матеріали для підвищення врожайності, читайте наступну статтю - читати