м. Київ. вул. Бориспільська 7а

Колцентр: +38 044 290 96 99

9:00-18:00

Пн-Пт

Вихідні

Сб-Нд

Практичні рекомендації з використання агроволокна

При сучасних кліматичних змінах і інтенсифікації виробництва сільгосподарської продукції не обійтись від передових матеріалів захисту рослин таких як агроволокно. Агроволокно знайшло широке використання у різних сферах сільського господарства та побуті: ягідництві, овочівництві, садівництві, ландшафтному дизайні. Агроволокно застосовують від маленьких особистих ділянок до великих промислових господарств. Але для отримання бажаного результату слід знати як правильно використовувати матеріал по рослинах.

Біле покривне агроволокно

Якщо використовувати біле агроволокно в зимовий час, то воно слугуватиме ідеальною альтернативою сніжному покриву, що покращить умови зимівлі рослин. Якщо накрити ним рослини навесні, то рослинам будуть не страшні весняні заморозки, а врожай можна буде отримати на 1-2 тижні раніше. Покриття рослин восени подовжує плодоношення підтримуючи оптимальну температуру навколо рослини. Таке подовження може сягати до місяця більше ніж за звичай.

Чорне або чорно-біле мульчуюче агроволокно

Мульчуючий спанбонд попередить проростання бур’янів, захистить ґрунт від ерозії, позбавить необхідності в прополках, зекономить кошти на гербіциди, збереже плоди від забруднень і гнилі.

Використання білого агроволокна по культурах

Для покриття полуниці здебільшого використовується біле покривне агроволокно щільністю 23 – 30 г/м². як безпосередньо по рослинам, так і на дугах. Застосовуючи агроволокно з осені до весни вдається продовжити період плодоношення рослин, забезпечити якісну зимівлю (особливо це важливо для ремонтантних сортів), отримати ранні весняні врожаї.

Для покриття озимої цибулі, часнику слід використовувати біле покривне агроволокно 50-ї щільності але покриття здійснюється безпосередньо по рослинам з перших приморозків і до весняної відлиги.

Для покриття салатів, редису, ранньої моркви, картоплі, капусти та інших, використовуються біле покривне агроволокно 19-23 г/м² безпосередньо по рослинам у весняний період за для отримання раннього врожаю.

Для покриття огірків, томатів, баклажанів, перців, баштанних та іншого, слід застосовувати тільки покриття на дугах агроволокном покривним 23-30 г/м². Рослини, які мають одну точку росту вкривати безпосередньо по рослинам не можна, бо при пошкодженні цієї точки росту рослина загине.

Для покриття винограду, декоративних культур, троянд та інших, слід використовувати біле покривне агроволокно 50 г/м². Обмотування та покриття культур відбувається з перших приморозків і до весняної відлиги.

Використання мульчуючого агроволокна по культурах

Мульчуюче агроволокно можна застосовувати практично по усім культурам, окрім коренеплодів, зернових, технічних та інших. Найчастіше мульчуюче агроволокно використовують по ягідних культурах (полуниця, ожина, лохина, смородини та інші), овочеві культури (томати, огірки, баклажани, пурці та інші), баштанні культури, плодові культури (дерева усіх видів в якості приствольних кіл), декоративні культури та ландшафт.

Підготовка ґрунту та рослин перед застосуванням агроволокна

Насамперед слід провести передпосівну обробку ґрунту:

  • спочатку слід зробити оранку, дискування, культивацію або перекопку потрібної ділянки;
  • розбити великі грудки землі (вони можуть пошкодити агроматеріал);
  • вирівняти поверхню;
  • сформувати грядку.

Виконувати вищеперераховані операції можна вручну або механізованим методом.

Правильна техніка укладання та закріплення агроволокна

Мульчуюче агроволокно

Перед вкладанням мульчуючого агроволокна, слід обов’язково провести предпосівну обробку ґрунту, а також розкласти крапельну стрічку або трубку, якщо такі будуть використовуватись. Крапельна лінія обов’язково повинна знаходитись під мульчуючим агроволокном.

Чорне або чорно-біле агроволокно розстеляють по поверхні землі та закріплюють кілками кожні 50 см або траншейним способом на глибину не менше 10 сантиметрів. Отвори під висаджування рослин пробиваються будь-яким гострим предметом: пробійник, ножиці, ніж та інші. Агроволокно нетканий матеріал, тому в містах розрізу воно не розпорошується. Чорне агроволокно вкладається будь-якою стороною. Натомість чорно-біле вкладається до низу чорним, а до верху білим кольорами.

Біле покривне агроволокно

Біле агроволокно для грядок щільністю від 17 до 23 г/м2 укладають безпосередньо поверх рослин або висіяного насіння. При цьому важливо, щоб натяг був помірним, але без хвиль. Воно не повинно підніматися вітром та битися об землю. Краї матеріалу фіксують спеціальними кілочками або присипають землею. Як що застосовується ширина більша за 4,2 м., то слід по середині притиснути агроволокно мішками з піском, що б прибрати парусність агроволокна.

Біле агроволокно для тунелів щільністю від 30 до 50 г/м2 укладають поверх попередньо встановлених дуг. Дуги бажано встановити з інтервалом 50-70 см і з висотою 40-50 см в найвищій точці. Дуги можуть бути виконані з полімерів або з металу при цьому головною вимогою до них є чиста, гладка поверхня без пошкоджень, іржі та іншого. При покритті дуг агроволокном важливо забезпечити помірний натяг щоб агроволокно було не перетягнуте, але і без хвиль. Краї матеріалу фіксують спеціальними кілочками або присипають землею.

Перед тим, як розстелити агроволокно під полуницю, слід видалити залишки сухих стебел, щоб вони гострими краями не пробили матеріал.

Агроволокно біле 30 натягують на дуги висотою до 60 сантиметрів, формуючи низький тунель. Дуги повинні бути пластиковими або пофарбованими, а їх поверхня рівною та гладенькою. Максимальний інтервал між дугами – 80 сантиметрів. Щоб зміцнити каркас та запобігти обвисанню матеріалу, арки рекомендується зв’язати між собою м’яким дротом або шпагатом, кінці якого прикріплюють до забитих в землю кілків. Краї спанбонду вздовж каркасу засипають землею, а на торцях скручують в джгут та прив’язують до кілочків.

Агроволокно біле 50 можна використати для монтажу теплиці. Фіксують його до тепличної конструкції кліпсами або шпагатом. Відстань між точками кріплення – не більше метра.

Купити агроволокно біле 50 варто і для обмотування багаторічних рослин на зиму. Перед обмотуванням гілки слід підтягнути до стовбура кембріком або шпагатом. Крону обмотують в один або кілька шарів, після чого фіксують шпагатом або по всій довжині спіраллю обмотують кембріком.

Догляд за агроволокном протягом сезону та його зберігання після використання

Щоб агроматеріал прослужив максимально довго, слід регулярно проводити візуальний огляд, звертаючи особливу увагу на фіксацію і натяг агроволокна. При провисанні, сильному натягненні полотна або вивільненні краю слід перетягнути агроволокно, повторно його зафіксувавши.

Після закінчення сезону, біле агроволокно очищають від землі та залишків рослин, ретельно просушують та змотують у рулон. Зберігають його у сухому темному місці. При правильному догляді спанбонд прослужить до 5 сезонів і більше.

Через накопичення патогенів не бажано повторно використовувати мульчуюче агроволокно.

Використання агроволокна в умовах теперішнього часу

В природі відбуваються глобальні кліматичні зміни:

  • підвищуються середньорічні температури;
  • змінюється режим опадів, зменшується їхня кількість;
  • збільшується частота екстремальних погодних явищ.

Тому все більшої актуальності набувають агроматеріали, які служать важливим інструментом для сталого сільського господарства. Агроволокно надає впевненості в отриманні потрібного результату, а також зменшує витрати ресурсів та фізичної праці при догляді за рослинами.