м. Київ. вул. Бориспільська 7а

Колцентр: +38 044 290 96 99

9:00-18:00

Пн-Пт

Вихідні

Сб-Нд

Шпалерна сітка

Шпалерна сітка для огірків та квітів – купити за найкращою ціною

Шпалерна сітка – це полімерна (найчастіше поліпропіленова) легка, але дуже міцна сітка для вирощування схильних до плетіння овочів та квітів. Через цей розділ можна купити шпалерні сітки від бренду TENAX (Італія): 

  • HORTINET (Hortonova/Flora) 500 x 1,7; 
  • HORTINET (Hortonova) 10 х 1,7 фасування, зелена/біла, вічко 15х17см; 
  • HORTINET 10FGPO (Hortonova) 1000 х 1,12 біла, вічко 12,5 х12, 5см; 
  • HORTINET 7FG (Hortonova) 1000 х 1,02 біла, вічко 15х17см. 

Доступні два кольори білий та зелений. Шпалерою називається опора для рослин, що плетуться. Раніше шпалери робили з дроту, шпагату і підручних засобів. Зараз для опори плетких рослин є спеціальні матеріали – шпалерна сітка, яку можна купити в цьому розділі, та агрошпалера. Яка є міцним полімерним тросом для розтягування між стовпами. Агрошпалера може бути самостійною опорою, вона набагато міцніша від шпалерної сітки. Хоча вони можуть використовуватися спільно — агрошпалера може бути опорою для шпалерної сітки.

Що таке шпалерна сітка

Сітки для шпалер часто називають огірковими сітками, оскільки це дуже вдячна культура, де легко отримати хороший приріст врожаю (до 60%) на такій вертикальній грядці. Але в професійній сфері шпалерні сітки використовуються набагато ширше. Пластикові шпалерні сітки можна використовувати як на відкритому ґрунті, так і в теплицях.

Технічно шпалерна сітка – це:

  • міцна, незважаючи на малу товщину – зусилля на розрив 1кНм;
  • тонка та легка сітка – товщина перетинок близько 1 мм, а вага упаковки 1,7х10 м близько 100 гр;
  • сітка з великими вічками від 100 на 100 мм, у шпалерної сітки Тенакс розмір вічка 170х100 мм;
  • стійка до дії ультрафіолету – розрахунковий термін служби 5-8 років просто неба.
  • продається шпалерна сітка в рулонах та дрібних фасовках, але фермерам та агрохолдингам вигідніше купити шпалерну сітку оптом у рулонах.

Сфера застосування шпалерної сітки

Розберемося для чого вигідно купити шпалерну сітку:

  1. Огірки — це овочева культура, яку вирощувати без шпалери взагалі малопродуктивно. Огірки дуже добре плетуться і плодоносять на шпалері, звідки зручно збирати врожай, плоди чисті, рівні з гарним товарним виглядом.
  2. Високорослі помідори. Помідори не так активно плетуться, але теж чудово ростуть і плодоносять на шпалері. Приріст врожаю та вигода від якості плодів до 30-40%. Крім того, фітофтороз та інші ґрунтові інфекції не потрапляють на плоди, що дозріли вище 25-30 см від поверхні ґрунту. А це гарні та здорові помідори вищого ґатунку, які можна продати за більш вигідною ціною.
  3. Ягідні культури на кшталт ожини та малини, також добре плодоносять на шпалерах. Точніше збирати комерційно вигідний урожай краще, якщо стебла закріплені та впорядковані. Продертися крізь хаотичні зарості тієї ж ожини, дуже складно не кажучи вже про збирання ягоди.
  4. Бобові, що плетуться, також вигідно вирощувати на шпалерах.
  5. Для вирощування високоногих і плетучих квітів також вигідно купити сітку для шпалер. Тільки розміщують її у такому разі горизонтально, стебла і бутони квітів ростуть крізь вічка, та отримують при цьому опору і захист від переплетіння з сусідніми рослинами.

Переваги від застосування сітки

Кожен продукт, який збирається купити фермер, повинен принести прибуток, тому ще раз пройдемося по вигодах, які дасть рішення купити шпалерну сітку в рулонах.

  1. Збільшення врожаю на 30-60% (плоди і листя отримують більше світла, повітря та тепла). Це ще й економія площі, з умовного квадратного метра можна отримати більший врожай, а значить можна відводити під вирощування комерційних культур меншу площу, а залишок використовувати для розширення або для експериментів.
  2. Плоди не торкаються ґрунту, а значить залишаються сухими, чистими, не гниють і не уражаються фітофторозом. А значить вища якість, кращий товарний вигляд, і такий урожай легше продати за вигідною ціною.
  3. Легше та зручніше збирати врожай. Між шпалерами з натягнутою сіткою легко влаштувати вільні міжряддя, якими легко переміщатися, носити кошики або ящики із зібраними плодами. Швидкість збору та зниження трудовитрат це дуже істотно для фермера (менше ризик втрати товарного вигляду в процесі збору, менші витрати на оплату праці збирачів).
  4. Вільні стежки між шпалерами дозволяють доглядати рослини, вносити підживлення, обробляти інсектицидами.
  5. Шпалерну сітку легко встановлювати, та можна використовувати не один сезон. Навіть дешева шпалерна сітка прослужить не менше двох років. А у шпалерної сітки TENAX гарантія на стійкість до ультрафіолету 5 років. А реальний термін служби може бути і більшим, але про це докладно розберемо нижче.

Як довго служить шпалерна сітка TENAX

Виробник вказує на УФ стабільність 5 років. Це гарантія, що шпалерна сітка TENAX збереже достатню міцність для застосування за призначенням. Насправді цей термін може бути й більшим. Адже на термін служби шпалерної сітки з поліпропілену впливає:

  1. Скільки часу вона знаходиться під прямим сонячним промінням. Якщо рослина, що плететься, покрила її повністю, то листя захищає від прямого впливу ультрафіолету. Відомі випадки, коли шпалерну сітку кріпили на стіни, щоб вона служила основою для швидкого розростання плюща. Коли рослина розрослася опорна функція сітки стане непотрібною, але сама сітка збереглася і залишилася цілою і через 12-15 років після установки.
  2. Чи знімається шпалера на зиму. Так, поліпропілен не схильний до гниття і непогано переносить холод. Але при негативних температурах полімери втрачають еластичність і стають ламкими. Зимовий вітер навряд чи порве шпалерну сітку, але запас міцності може істотно зменшити. Та й ультрафіолет зимове сонце продовжує випромінювати, а якщо він ще відбивається від снігу, то в сонячний день ультрафіолету може надходити навіть більше, ніж влітку.
  3. Де розміщена шпалерна сітка. Якщо на відкритому грунті, то термін служби гарантовано 5 років, плюс ще пара років. Трохи більше, якщо вирішили купити шпалерну сітку TENAX для теплиці. Втім окупитися вона набагато швидше за заявлені 5 років і краще купити нову, ніж чекати, коли стара почне розсипатися. Адже у розрізі ведення тепличного господарства ціна шпалерної сітки незначна.

Як кріпити шпалерну сітку

Є кілька способів застосування сітки зі своїми особливостями. Розберемося які матеріали можуть використовуватися для опори та в якості несучої струни.

1. Вертикальне (традиційне) кріплення шпалерної сітки. Для цього потрібні опорні стовпчики. Для великих площ на відкритому ґрунті часто використовують бетонні стовпчики, тому що вони надійні, мають практично необмежений термін експлуатації, та й ціна бетонних стовпчиків цілком доступна. Рідше як опора використовуються сталеві труби круглого чи прямокутного перерізу. Дерев’яні бруски використовуються зовсім рідко і переважно у приватників городників.

Сама по собі шпалерна сітка досить міцна, щоб утримувати вагу рослин і плодів, аж до баштанних культур, але щоб розвісити та закріпити її між стовпчиками потрібна додаткова опора. На домашніх городах для шпалери споруджують опору з поперечиною з дерев’яної рейки або сталевої трубки. Фермери та агрохолдинги використовують сталевий дріт або полімерну агрошпалеру про яку ми вже згадували. Для фіксації самої шпалерної сітки використовується м’який дріт, в оболонці який використовується також для підв’язки рослин, або пластикові стяжки.

2. Похила шпалера (курінь) теж дає хороші результати і буває зручнішою для збирання плодів. Але частіше застосовується у приватних господарствах, ніж у професіоналів. Як опору використовуються підручні засоби: сталеві труби, кутники, дерев’яні жердини та бруски

3. Горизонтальне розміщення використовується для вирощування квітів. Опорні конструкції зазвичай сталеві, збірні або зварні. Дріт або агрошпалери для підтримки шпалерної сітки при цьому способі не застосовуються. Для вирощування квітів найчастіше вирішують купити шпалерну сітку білого кольору. Хоча це не важливо, фізичні параметри білої та зеленої шпалерної сітки однакові.

Як вибрати шпалерну сітку

Головне питання, на яке потрібно відповісти навіщо. Тобто для чого і наскільки інтенсивно буде застосовуватися шпалерна сітка. Від цього залежатимуть фізичні параметри та її кількість.

  1. Колір шпалерної сітки. У бренду TENAX є біла та зелена шпалерна сітка. Білу часто беруть для квітів, і це не випадково. Адже якщо овочі та ягоди просто зривають, то квіти зрізають. А значить, щоб випадково не порізати прути потрібно, щоб шпалерна сітка була помітнішою на тлі зелених стебел і листя.
  2. Розмір вічка у більшості брендів у межах 100х100 – 160х200 мм. Квадратне вічко найчастіше використовується для квітів, прямокутний для овочів і ягід. Але це не принципово прямокутне вічко чудово працює і в квітникарстві і навпаки.
  3. Розмір фасування – для фермерів та агрохолдингів цікаві великі кількості та мінімальні витрати на транспортування та зберігання. Саме тому бренд TENAX пропонує шпалерну сітку в рулонах по 500 та 1000 метрів. Це зручно та вигідно з позиції логістики.

Якщо є питання щодо властивостей, або ви хочете дізнатися, як купити шпалерну сітку у вашому регіоні телефонуйте. У нас 26 складів та представництв у всіх регіонах України. Якщо на найближчому, до вас складі не виявиться потрібної кількості товару, то ми оперативно перемістимо його із центрального.