г. Киев. ул. Бориспольская 7а

Колцентр: +38 044 290 96 99

9:00-18:00

Пн-Пт

Виходные

Сб-Вс

Агроволокно

Что такое агроволокно и как оно помогает выращивать растения?

Агроволокно — это инновационный нетканый материал, применяемый в сельском хозяйстве для увеличения эффективности выращивания растений. Оно помогает уменьшить расходы, повысить урожайность и получить высококачественную продукцию вне сезона.

Виды агроволокна и его использование

Мульчирование: это технология, которая заключается в укрытии почвы черным или черно-белым агроволокном для предотвращения роста сорняков, сохранения влаги и создания благоприятных условий для роста корневой системы растений.

Укрытие растений: это метод защиты растений от негативных погодных условий который заключается в использовании белого агроволокна. Оно защищает растения от заморозков, низких температур, ветра, дождя, солнца и вредителей, а также создает оптимальный микроклимат.

Почему выбирают агроволокно Greentex?

Агроволокно Greentex изготавливается в соответствии с европейскими стандартами качества на немецком оборудовании с использованием лучших компонентов от мировых производителей сырья. 

Вот некоторые преимущества продукта:

  • изготовлено из чистого полипропилена, что обеспечивает его экологичность и безопасность;
  • высокая прочность позволяет выдерживать большие механические нагрузки, что увеличивает срок его использования.
  • высокий уровень эластичности позволяет материалу противостоять различным видам механического воздействия без разрыва;
  • гарантия на УФ-стабилизацию обеспечивает длительное использование под воздействием солнечных лучей.

Агроволокно Greentex — это единственное агроволокно, которое имеет письменную двухлетнюю гарантию на УФ-стабилизацию.

Преимущества от использования агроволокна Greentex

  • Используя агроволокно Greentex, вы получите:
  • долговременную защиту растений;
  • уменьшение трудозатрат при уходе за растениями;
  • уменьшение использования пестицидов;
  • уменьшение расхода воды и нагрузки на систему орошения;
  • получение большего и качественного урожая;
  • возможность получения продукции вне сезона.

 

Хранение агроволокна

Новое агроволокно рекомендуется хранить в заводской упаковке в темном, сухом месте. Использованное агроволокно следует предварительно высушить, очистить от грязи и хранить в темном, сухом месте в полипропиленовых мешках на полках или поддонах.

Благодаря высокому качеству производства и профессиональной работе специалистов компании AGRID на рынке Украины, агроволокно Greentex получило репутацию «Агроволокно, которому доверяют».

Агроволокно

Агроволокно — це волокнистий матеріал, який може зберігати тепло і одночасно проникний для води і повітря. Застосовується в агросекторі для підвищення врожайності. Більшість різновидів агроволокна діють як ковдра, під ним тепло, але сухо. На відміну від плівки під ним не скупчується конденсат і немає ризику перегріву та загибелі рослин. Агроволокно для парників теж потрібно піднімати на день, щоб до паростків надходило більше світла і повітря, але все ж цей вид покриття діє набагато м’якше. У компанії AGRID можна купити агроволокно бренду Greentex всіх різновидів, які застосовуються в агробізнесі. Вартість агроволокна залежить від дотримання технології виготовлення, щільності та стійкості до ультрафіолетового випромінювання.

Що таке агроволокно і з чого його роблять

Агроволокно роблять з хаотично переплетених поліпропіленових волокон, тому його називають нетканим матеріалом. Не дивлячись на одну й ту ж сировину та схожість технології виготовлення в результаті виходять дуже різні за властивостями і призначенням види агроволокна.

Наприклад, є легке біле полотно для безпосереднього укладання на грунт і на листя рослин воно захищає від холоду і пересихання, а також від шкідників. Якщо накрити таким грядку з редискою комахи не зможуть залетіти і залишити яйця, а значить редиска буде без черв’яків.

У легких різновидів найдоступніша ціна, купити агроволокно на метраж або в рулонах можна в будь-якому судовому магазині. Але якщо порахувати ціну за квадратний метр, то вигідніше замовити рулон довжиною 100 або 500 метрів. Дачники або приватні домовласники часто купують рулони спанбонду вскладчину, так виходить вигідніше і вистачає на всіх без обмежень.

З іншого боку, є щільне і міцне темне агроволокно для мульчування грунту по якому можна ходити. В основі та ж поліпропіленова нитка, але зовсім інший зовнішній вигляд і область застосування.

Практично скрізь можна купити біле або чорне агроволокно, але трапляються й інші кольори: чорно-жовте, біло-червоне або жовто-червоне агроволокно.

  1. Вважається, що жовтий шар приваблює комах-шкідників. Це дозволяє відвернути комах від квітів або ягід. Але думка спірна — можливий варіант що всі комахи з сусідніх садів будуть злітати до вас на «вогник». Тому даний вид спанбонду не отримав особливого поширення ні в Україні, ні за кордоном.

  2. Червоний колір притягує і утримує інфрачервоне випромінювання сонячного світла. Це дозволяє отримувати і утримувати більше тепла для рослин. Тому рослини швидше розвиваються і починають раніше цвісти. Цей тип спанбонду іноді застосовують для створення теплиць. Але все це рідкість і скоріше екзотика.

Технологія виробництва агроволокна

Агроволокно часто називають спанбонд — це навіть стало синонімом, хоча сам термін більше відноситься до технології виготовлення. Ця технологія об’єднує всю групу матеріалів з тонких полімерних волокон. З розплаву полімерної сировини через фільєри за допомогою відцентрової сили витягають тонкі нитки поліпропілену. Далі вони укладаються на рухливий транспортер і з них формується полотно потрібної щільності. У разі агроволокна нитки скріплюють один з одним за допомогою прокатування полотна через гарячі вальці і продувки гарячим повітрям щоб нитки склеїлися в точках перетину.

Агроволокно спанбонд виготовляють з поліпропілену зі стабілізуючими добавками. Без УФ стабілізаторів матеріал зруйнується вже до кінця літа, якщо це не був парник, який прослужив кілька тижнів.

Схожа технологія застосовується і для виготовлення геотекстилю, тільки там самі волокна товщі і міцніші. І для скріплення їх між собою застосовуються інші методи, наприклад, механічне сплутування волокон як в голкопровиного геотекстилю. Але це вже зовсім інший клас матеріалів застосовується в дорожньому будівництві для поділу шарів піску і щебеню як дренажні і фільтруючі прошарку.

Сфера застосування агроволокна

Все що потрібно для рослин — це досить світла, повітря, води і тепло. З усім цим може допомогти агроволокно. Розглянемо застосування через властивості матеріалу:

  1. Світло. Легке біле агроволокно пропускає достатньо світла, більш того воно розсіює його, усуває контрастні тіні і знижує ризик перегріву. У спекотну погоду легке біле полотно, натягнуте над рослинами, працює як затіняюча сітка.

  2. Повітря — завдяки волокнистій структурі агроволокно пропускає достатньо повітря. Що актуально як для легких різновидів для теплиць і парників, так і для мульчирующего агроволокна. Якщо парник накрити агроволокном, то під ним не утворюється конденсат, та й повітрообмін із зовнішнім середовищем хоч і повільний, але є. У разі якщо агроволокно лежить на грунті поліпшується аерація кореневої системи, адже воно не дає утворитися щільною кірці і закрити доступ повітря.

  3. Тепло — агроволокно використовують як покривний матеріал для парників і теплиць. Залежно від щільності воно може захистити молоді пагони від заморозків температурою від -2 до — 10 градусів. З іншого боку, можна купити агроволокно для захисту теплолюбних кущів і дерев на зиму. Воно продається як в звичайних рулонах, так і вигляді готових конвертів конусоподібної форми для кущів.

  4. Захист від бур’янів і шкідників. Про те що можна накрити молоді пагони від комах ми вже писали. Інший варіант: укладене на грунт агроволокно не дає прорости бур’янам, тоді як корисні рослини висаджені в отворах. Можна купити чорне або чорно-біле агроволокно з уже готовими отворами або зробити їх самостійно в потрібних місцях.

Переваги агроволокна в порівнянні з плівкою

Оскільки обидва матеріали продовжують випускатися і можна замовити агроволокно і плівку для теплиць, значить вони не зовсім конкуренти і можуть доповнювати один одного. Тому зробимо порівняння властивостей і способів застосування обох матеріалів.

Характеристика

Плівка 

Агроволокно

Міцність

Міцніша агроволокна тільки багатошарова теплична плівка

Достатньо міцне якщо правильно підібрати щільність якщо правильно підібрати щільність (для каркасних парників і теплиць), але не витримує такого зусилля натяжіння як плівка на великих теплицях 

Прозорість

більше 90% найкращі зразки показують прозорість до 93%

не більше 50% залишковий світловий потік сильно розсіяний

Повітря і паропроникність

абсолютно непроникна потрібні вікна та відкриті двері для вентиляції

сповільнює газообмін але залишається проникною для повітря та водяної пари,що вкрай важливо для живого мікроклімату

Водопроникність

абсолютно непрокина, плюс є проблема накопичення конденсату на поверхні

пропускає воду, хоча і уповільнює процес впитування 

Довговічність

якісна плівка може прослужити до  5 років

хороше агроволокно середньої та великої щільності служить 3-5 років в залежності від умов експлуатації 

Теплоізоляційні властивості

хороші та обумовлені не тільки обмеженим повітрообміном та збереження теплого повітря в замкненому просторі, професійні тепличні плівки можуть відбивати частину тепла назад в теплицю

також зберігає тепло обмежуючи простір з теплим повітрям, але через волокнисту структуру не таке ефективне в нічний період, как плівка, але якщо зробити багатошарову обмотку винограду або квітів на зиму такий прошарок захистить дерева

Ціна

В середньому дешевше якщо порівнювати плівку та агроволокно і за ціною за метр

дорожче, але ситуація вирівнюється тим що агроволокно застосовють точково і його потрібно набагато менше ніж плівки якщо рахувати загальну площу

Як бачимо переваги і область застосування властивостей у цих матеріалів різні. Через низьку прозорість його не можна застосовувати на великих професійних теплицях. З іншого боку, воно може спрацювати як щось середнє між плівкою і затіняючою сіткою. Єдина область де ці матеріали можуть конкурувати безпосередньо — це парники і міні-теплиці. Тут більше переваг все ж у агроволокна:

  • воно теж добре захищає від заморозків, але якщо забути прибрати його з дуг парника, майбутньої урожай не загине, а під плівкою, залишеної на сонці — “згорить”;

  • забезпечує надходження свіжого повітря навіть дуже щільні різновиди;

  • відбиває частину «зайвого» тепла і світла;

  • якщо піде дощ агроволокно захистить сходи від ударів крапель, але частина води все ж просочиться і потрапить на грунт.

У тепличному господарстві плівка і агроволокно доповнюють одне одного. Агроволокно ціна за метр якого вища має властивості недоступні для плівки і навпаки.

Покривне агроволокно

До цієї категорії відносяться білі різновиди з щільністю від 17 до 50 г / м2. Вони пропускають світло і зелені рослини ростуть під ним. А прошарок з білого спанбонду допомагає підтримувати оптимальну вологість і температуру.

Зверніть увагу, що безпосередньо на листя і стебла можна укладати тільки легкі сорти агроволокна від 17 до 23 г / м2. Полотна щільністю 30 і 50 г / м2 можна застосовувати або з каркасом, або для тимчасового укриття грунту щоб насіння почали раніше сходити. Під ним грунт прогріється швидше і збереже більше весняної вологи.

Також білі види агрополотна можна використовувати влітку в саму спеку як захист від прямих сонячних променів для вологолюбних рослин з великим листям, наприклад, для огірків.

Якщо купити агроволокно навесні, то восени його ж можна використовувати для укриття троянд, винограду та інших рослин на зиму.

Мульчувальне агроволокно

Це щільне чорне або двостороннє чорно-біле полотно для укладання безпосередньо на грунт. Мульчуючиий шар захищає корисні рослини від бур’янів, адже під ним темно, а значить немає умов для проростання.

Також воно непогано захищає корисні культури від шкідників і допомагає зберегти грунт пухким, а це і хороша аерація і хороше заповнення вологою після дощу або поливу.

У садівництві поверх чорного агроволокна часто укладають солому або фрагменти кори, щоб захистити сам мульчуючий шар.

Щільність чорного агроволокна починається з 50 г / м2, у нас можна купити агроволокно від виробника Greentex. Воно завжди відповідає заявленій щільності, міцності на розрив і здатне прослужити 2-3 роки під відкритим небом.

Біле агроволокно для безпосереднього укладання на грунт — щільністю 17-23 г / м2

Розберемо докладніше кожну різновид білого агроволокна greentex, яке підходить для безпосереднього укладання на грунт і на рослини:

  1. 17г / м2 — дуже легке і повітряне — ціна мінімальна і доступна, захищає рослини від шкідливих комах, а влітку дає невелику тінь і розсіює сонячне світло. Але поводитися з ним треба гранично акуратно, так як легко рветься, і майже не захищає від заморозків.

  2.  19г / м2 — теж досить легке, але вже міцніше і здатне захистити сходи від заморозків до — 2 градусів. Для натягу на каркас підходить слабо, так як легко рветься в місцях кріплення.

  3. 23г / м2 — це найщільніше і міцне агроволокно оптимальне для захисту або для прискорення схожості. Може захистити від заморозків — 5 градусів. Уже можна застосовувати і для каркасів.

Біле агроволокно для теплиць і парників щільність 30-50г / м2

Ці різновиди застосовуються тільки на каркасах. Це можуть бути дуги парників, стійки теплиць або щось подібне. Часто можна купити готовий дачний парник з агроволокном іноді навіть прошитим і готовим до монтажу на дуги.

  1. 30 г / м2 — прекрасний варіант як для весняних парників, так і для укутування кущів на зиму. Парник під таким матеріалом захистить від заморозків до — 5 градусів. Але воно вже занадто важке для того щоб укладати його на рослини.

  2. 50 г / м2 — найщільніше з видів агроволокна які пропускають достатньо світла для росту рослин. Міцне і щільне захищає від заморозків до -10 градусів. Використовується не тільки для маленьких парників, а й для теплиць, а також для укутування рослин на зиму.

У нас можна купити агроволокно в рулонах шириною:

  • 1,05 м

  • 1,6 м

  • 3,2 м

  • 4,2 м

  • 6,35 м

  • 9,5 м

  • 10,5 м

  • 12,65 м

  • 15,8 м.

Як бачимо агроволокно від виробника Greentex підійде і для агрохолдингів, і для фермерів, і для приватників.

Чорне і чорно-біле агроволокно — для вирощування ягід і овочів

Чорне агроволокно майже завжди щільніше і міцніше білого. Правда якщо купити однакові по щільності різновиди білого і чорного полотна, то міцність на розрив теж буде однаковою.

Основне завдання агрополотна чорного кольору — це захист від бур’янів і полегшення збору врожаю ягід. Адже якщо полуниця лежить не на грунті, то на чорному агроволокні збирати її зручніше, плоди чисті сухі, добре розвинуті без дефектів, які часто бувають від контакту з грунтом. А значить матиме набагато кращий товарний вигляд і дохід якщо вирощування полуниці — це бізнес.

Купити чорне агроволокно для полуниці — це один з найбільш частих запитів від наших покупців.

Щільність чорного агроволокна 50г / м2 і більше — крім захисту від бур’янів воно допомагає підтримати оптимальну вологість. Також чорне агроволокно можна використовувати для захисту дерев і кущів на зиму. Хоча для цього частіше використовується біле агроволокно, але по теплофізичних властивостях чорне нітрохи не гірше, особливо якщо залишилося після укладання на грунт або прийшла пора міняти на нове, старе ще може витримати один сезон у вигляді утеплювача.

Є ще один дуже цікавий різновид це чорно-біле агроволокно. Двошарове агроволокно краще працює в південних регіонах де багато сонця. А в зв’язку з потеплінням літня спека стала типовою навіть для центральних регіонів України.

Є ще один дуже цікавий різновид це чорно-біле агроволокно. Двошарове агроволокно краще працює в південних регіонах де багато сонця. А в зв’язку з потеплінням літня спека стала типовою навіть для центральних регіонів України.

Тут нижній шар темний і також блокує проростання бур’янів, а верхній білий, що дозволяє уникнути перегріву і псування листових рослин і ягід. Це дуже перспективний матеріал і якщо хочете замовити агроволокно чорно-біле, то краще зробити це заздалегідь оскільки в пік сезону на складі його практично немає.

Де купити агроволокно через компанію AGRID

У нас є 26 складів у всіх областях України. На всіх підтримується запас агроволокна та інших корисних товарів для агробізнесу. Наприклад, у нас можна купити:

  • тепличні плівки;

  • торф’яні і кокосові субстрати;

  • аргошлпалеру у вигляді полімерної мононитки;

  • затінюють і огороджувальні сітки.

Що стосується конкретних точок де можна купити агроволокно Greentex, то все залежить від обсягу. Якщо потрібно кілька рулонів, то телефонуйте ми оформимо заявку і поставимо в резерв на найближчому регіональному складі. Якщо потрібно невелике фасування або ви хочете купити агроволокно на метраж ми підкажемо найближчого дилера де можна приїхати і купити на місці або замовити доставку потрібної вам кількості агроволокна.