You are using an outdated browser. Please upgrade your browser to improve your experience.
м. Київ. вул. Бориспільська 7а
Колцентр: +38 044 290 96 99
9:00-18:00
Пн-Пт
Вихідні
Сб-Нд

Які субстрати рекомендуємо для вирощування рослин

Які субстрати рекомендуємо для вирощування рослин

Торф’яний субстрат.

При вирощуванні рослин, постає питання стосовно технологій і матеріалів вирощування. Особливе значення мають умови на етапі пророщування, укорінення, та розвитку рослин. Один з найважливіших факторів розвитку рослини – це той субстрат в якому пророщуються насіння, укорінюються живці або розвиваються молоді рослини. Субстрат на етапі початкового розвитку має чи не найважливіше значення у майбутньому розвитку рослини.

В залежності від етапу розвитку рослини слід підбирати торфосубстрат за розміром фракції, кількістю та типом добрив. При інтенсивному зволоженні слід орієнтуватись на дренування субстрату та схильність до ущільнення. Верховий торф має легку структуру, стійкий до ущільнення, але при цьому має менший запас вологи (вологоємність) ніж перехідний та низинний торфи. Перехідний та низинний торфи схильні до ущільнення, що призводить до порушення повітряно-водного балансу. У той же час ці торфи мають більший вміст гумусу, природних поживних елементів і більшу вологоємність. Кислотно-лужний баланс підбирається під тип рослини. Під хвойні, лохину, журавлину та деякі види декоративних культур, слід підбирати торфосубстрат з кислою реакцією. А під фундук з більш лужною.

Враховуючи всі фактори розвитку рослини, компанія AGRID розробила лінійку торфосубстратів GrondMeester для різних етапів розвитку рослин і типів рослин.

Для пророщування насіння овочевих та інших культур, ми радимо використовувати стартовий торфосубстрат GrondMeester GM1 Starting. Цей вид торфосубстрату має суміш верхового та перехідного торфів фракцією 0-6мм. Верховий торф забезпечує дренування та легкість субстрату, а перехідний вологоємність та поживні елементи. Завдяки цьому субстрат утримує вологу і не виникає ситуацій з перезволоженням. У субстраті застосовуються добрива PG Mix Yara 14-16-18. рН субстрату 5,5-6,5.

У період високих температур, під час пророщування насіння (при другому обороті овочевих) бажано використовувати торфосубстрат GrondMeester GM6 LongWater. Цей торфосубстрат має у своєму складі тільки перехідний торф фракцією 0-6мм. Завдяки цьому збільшується вологоємність торфосубстрату, через що зменшується імовірність пересушення суміші.

Торфосубстрат GrondMeester GM1 Starting ми радимо використовувати при укоріненні живців, але в залежності від типу рослини слід замовляти субстрат з скорегованим рН. Наприклад для укорінення лохини бажано мати рН на рівні 3,5-4,5. Під замовлення співробітники компанії AGRID забезпечать клієнта потрібною сумішшю.

При перевалці, пікіруванні рослин у більші ємності слід застосовувати торфосубстрат з більшою фракцією за для збільшення легкості і унеможливлення ущільнення субстрату. Для цього ми радимо застосовувати торфосубстрат GrondMeester GM2 Universal та торфосубстрат GrondMeester GM3 Sour. Ці торфосубстрати мають однакову структуру 0-20мм і суміш верхового та перехідного торфів. Різняться вони кислотно-лужним балансом та кількістю добрив. Торфосубстрат GrondMeester GM3 Sour використовується для лохини, журавлини, рододендрових, азалії, гортензії, хвойних та інших рослин, які ростуть у середовищі з кислою реакцією ґрунту.

При вирощуванні декоративних культур у великих ємностях слід використовувати торфосубстрати зі збільшеною фракцією.

Це необхідно робити через запобігання ущільнення торфосубстрату при тривалому вирощуванні в ємності і інтенсивних схемах зрошення. Для цього ми радимо використовувати торфосубстрат GrondMeester GM7 BigGrain фракцією 10-30мм.

При вирощуванні суниці садової методом малооб’ємної гідропоніки у ємностях або рукавах слід тримати баланс повітря та вологи досить довгий час.

В Хасавюртовском районе начали выращивать клубнику на гидропонике | Вестник Кавказа

 В цих випадках слід застосовувати торфосубстрати з вмістом перліту, або кокосового волокна, торфу і чіпси. Ми радимо застосовувати торфосубстрат GrondMeester GM5 Berry. Цей мікс має у своєму складі суміш верхового та перехідного торфів фракцією 0-20мм і до 30% перліту. Даний склад гарантує оптимальне співвідношення повітряємності та вологоємності на протязі досить тривалого часу. Або узявши за основу торфосубстрат GrondMeester GM2 Universal, додати до 30% кокосового торфу, чіпси, волокна.

Гідропонне вирощування лохини у ємностях потребує специфічного якісного торфосубстрату, який буде тримати легку структуру дуже тривалий час. Для цього випадку ми радимо використовувати суміш торф’яного субстрату GrondMeester GM3 Sour (1/3), суміш кокосового торфу і чіпси GrondMeester у співвідношенні 50/50% (1/3), хвойний опад, або перепрілу крупну тирсу, або щепу хвойних рослин (1/3).

4

При виробництві торфосубстратів GrondMeester використовуються тільки якісні компоненти з сертифікованих родовищ та постачальників. До субстратів додаються порошкоподібні комплексні добрива PG Mix Yara 14-16-18. Але, при довготривалому вирощуванні, спеціалісти компанії Yara, радять додавати комплексне гранульоване добриво пролонгованої дії YaraMila COMPLEX 2кг/метр кубічний торфосуміші.

При використанні торф’яних субстратів виникають питання стосовно правильного запуску та обслуговування торф’яних субстратів.

 

ВИРОБНИЦТВО

Беларусь увеличила добычу торфа на 37 процентов | Ежедневник

Як відомо розрізняють верховий, низинний і перехідний торфи. На відміну від низинних, верхові торфи виникають завдяки заболоченню поверхневими водами з низьким вмістом мінералів і тому в таких умовах можуть рости тільки оліготрофні рослини. Такий торф’яний субстрат має кислу реакцію (біля рН 3). Це дуже специфічні умови існування, і звичайні мікроорганізми, патогени та бур’яни не здатні вижити в таких умовах. В той же час низинні болота створюються завдяки грунтовим водам з високим ступенем мінералізації. Такий торф’яник має лужну реакцію. В таких умовах ростуть евтрофні рослини, до яких відносяться переважна більшість бур’янів. До того ж таке середовищє є прийнятним для більшості патогенів і шкідливих організмів.

Тому в верхових та перехідних торфах вирогідність зустріті патогенні організми досить мала. Патогенні гриби, мікроорганізми та бур’яни потрапляють в верховий та перехідний торф’яний субстрат вже після переробки і здебільшого з повітрям, водою, руками, механічними пристроями.

ВИКОРИСТАННЯ

Торф’яний субстрат при виробництві пресується за вологості 40-60%НВ. Після відкриття субстрату, бажано додати води і розпушити субстрат. Слід залишити його перед використанням розпушеним на добу з метою насичення киснем. При цьому підняти вологість до рівня 70%НВ.

При купівлі торфосубстрату слід звертати увагу на його вологість. Дуже ризиковано купувати занадто легкі субстрати з низькою вологістю. Це може призвести до зниження вологості нижче мінімальної позначки, через що торфосубстрат втратить свою гідрофільність. Характерною ознакою цього є погане поглинання вологи торфосубстратом. Такий торфосубстрат вже не можна використовувати через те, що він не здатен утримувати капілярну вологу. Торфосубстрати GrondMeester мають початкову вологість на рівні 60%. Завдяки цьому навіть при зберіганні тривалого часу, торфосубстрат GrondMeester залишається вологим і не псується через брак води.

Слід розуміти що під час виробництва, та під час запуску в торф’яний субстрат через повітря та воду попадають збудники хвороб (спори патогенних грибів та мікроорганізми). Після розкислення, збагачення киснем і добривами за оптимальної вологості та температури створюється дуже сприятливе середовище для запуску розвитку грибів та мікроорганізмів. Це неминучий процес розкладання будь якої відмерлої біологічної тканини, достатньо створити тільки сприятливі умови. Тому виникнення в торфі пліснявих грибів та розмноження бактерій це звичайний, але не бажаний процес.

За для уникнення проблем з торфосубстратом слід контролювати і пригнічувати патогенну мікрофлору та створювати умови для розвитку корисних мікроорганізмів. Для цього можна йти двома шляхами: хімічним та біологічним. Хімічні препарати діють як антибіотики, знищуючи не тільки патогенну а і корисну мікрофлору. Тому радимо віддавати перевагу саме біологічним методам контролю. Завдяки біологічним препаратам відбувається пригнічення та знешкодження патогенної флори, та розвиток корисних мікроорганізмів. Для цього використовують біологічні препарати на основі мікроорганізмів Trichoderma, Bacillus subtilis, Azotobacter, Enterobacter, Enterococcus та інші бактерії, гриби, амінокислоти, фітогормони і т.д.

Разом з компанією «БТУ-Центр» був розроблений приклад схеми застосування біологічних препаратів:

1.        За декілька днів до використання (бажано за тиждень) пролити торфосубстрат розчином Мікохелп 3 л/500 л води + Граундфікс 5 л/500 л води. Можна це зробити під час розпушування субстрату і насичення його вологою до оптимального показника. Застосування цих препаратів призводить до  пригнічення розвитку мікроорганізмів таких як Rhizoctonia, Phytophthora, Pythium, Verticillium, Sclerotinia, Fuzarium та інші, що викликають ураження кореневої системи та надземних органів висаджених рослин, а також фіксацію азоту і  мобілізацію фосфору та калію для оптимізації живлення молодих рослин (швидкий старт та розвиток).

2.        Після садіння та висіву слід пролити торфосубстрат розчином Мікохелп 1 л/500 л води та Мікофренд 1 л/500 л води. Застосування цих препаратів призводить до знищення шкідливих мікроорганізмів та розвитку корисної мікофлори та мікоризуючих грибів для більш продуктивної роботи кореневої системи, поглинання вологи та поживних елементів.

3.        Для кращого проростання висіяного насіння чи приживлення висадженої розсади полити рослини розчином Азотофіт-р 2 л/500 л води та Хелпрост укорінювач 3 л/500 л води

4.        Через 2-3 тижні після попереднього внесення слід пролити торфосубстрат розчином Мікохелп 1 л/500 л води та Фітохелп 1 л/500 л води для оздоровлення кореневмісного шару ґрунту.

5.        Через 2-3 тижні після попереднього внесення слід пролити торфосубстрат розчином Мікохелп 1 л/500 л води, Азотофіт-р 2 л/500 л води та Хелпрост укорінювач 3 л/500 л води Застосування цих препаратів призводить до пригнічення розвитку ґрунтових патогенів та кращого розвитку кореневої системи.

6.        Через 2-3 тижні після попереднього внесення слід пролити торфосубстрат розчином Мікохелп 2 л/500 л води. Застосування цих препаратів призводить до пригнічення розвитку ґрунтових патогенів.

За необхідності слід повторювати кожні 2-3 тижні проливи торфосубстрату препаратами Мікохелп та Фітохелп з нормами 1-2 літри на 500 літрів води.

ПРАВИЛА ЗБЕРІГАННЯ ТА ТРАНСПОРТУВАННЯ

Професійний торф'яний субстрат GrondMeester

Торф’яний субстрат Grond Meester транспортується та зберігається в паках по 250 л або в біг-бейлах по 5 м.куб.

Транспортування. Транспортування повинно відбуватись тільки на палетах у заводській упаковці. Як що палета була набрана з окремих паків субстрату, то вона повинна бути надійно застречована у декілька шарів. Розпаковувати біг-бели під час транспортування та зберігання до кінцевої точки призначення заборонено. Палети при транспортуванні повинні бути надійно закріплені у кузові автомобіля. Забороняється ставити в автомобіль палети поряд з іншими товарами або елементами кузову, які мають гострі, не рівні грані здатні пошкодити упаковку торфосубстрату.

Зберігання. Зберігати торфосубстрат слід не довше 6 місяців. Через деякий час після виробництва торфосубстрату, запускається процес розмноження мікроорганізмів, поглинання ними мінеральних поживних елементів та запускається процес розкладання нерозкладаних компонентів торфосубстрату. Все це призводить до зміни хімічної і фізичної структури торфосубстрату. Тому не бажано торфосубстрат зберігати тривалий час не використаним.

За для уникнення втрачання вологи, торфосубстрат слід зберігати тільки запакованим в паках або в біг-бейлах. При  зберігання слід уникати попадання прямих променів сонця на упаковки чи біг-бейли з торфосубстратом, сусідства з хімічними речовинами та нагрівальними приборами. Паки по 250 літрів бажано зберігати на палетах в заводській упаковці. Як що є вірогідність підтоплення території, де зберігається торфосубстрат, то слід розташовувати його вище лінії вірогідного підтоплення. Не можна допускати намокання торфосубстрату під час зберігання.